Nie zatrzymał się przed przejściem. Dostał tysiąc złotych mandatu i 20 punktów karnych

1
589
fot. ZielonaNews.pl

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego ukarali mandatem karnym w wysokości 1000 złotych oraz przyznali 20 karnych punktów kierującemu, który nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego w środę 9 czerwca. Film dokumentujący to wykroczenie pojawił się w mediach społecznościowych i dlatego sprawca sam zgłosił się do policjantów.

Film w mediach społecznościowych

– W środę w mediach społecznościowych pojawił się film z kamery samochodowej, na którym widać jak kierujący Fiatem Tipo omija inny pojazd zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych i przejeżdża przez przejście na którym znajdowała się kobieta z dziecięcym wózkiem. Tragedia była dosłownie o krok. Na szczęście piesza zatrzymała się, żeby się upewnić czy kolejny samochód ustąpi jej pierwszeństwa. Intuicja uchroniła pieszą przed potrąceniem – informuje policja.

Film trafił do zielonogórskiej policji

Film zbulwersował zielonogórzan, którzy przesyłali go w Internecie i potępiali takie zachowanie mężczyzny. – Wczoraj film trafił także do zielonogórskich policjantów, którzy z urzędu wszczęli postępowanie o wykroczenie i prowadzili czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Jednak siła Internetu jest bardzo duża! Sprawca wykroczenia kierujący Fiatem Tipo 40-letni mieszkaniec Zielonej Góry zgłosił się sam do zielonogórskiej komendy – informuje rzeczniczka policji.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia wykroczenia. Powiedział policjantom, że o filmie powiedziała mu znajoma, dlatego zgłosił się sam. Na pytanie policjantów dlaczego tak drastycznie złamał przepisy ruchu drogowego odpowiedział, że „wszyscy tak robią”.

– Policjanci poinformowali 40-latka, że popełnił 2 wykroczenia – ominięcie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się na przejściu. Za każde z tych wykroczeń policjanci przyznali 10 punktów karnych. Niefrasobliwy kierujący otrzymał również mandat karny w wysokości 1000 złotych – informuje policja.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Co zrobić nasi kierowcy się spieszą i ciągle myślą że będą bezkarni, wyprzedzają wszędzie nawet na przejściu dla pieszych przez podwójna linię ciągła np w Kisielinie gdy ktoś jedzie zgodnie z przepisami oraz na ul. Zdrojowej. Szok. Policja rzadko tam jest więc robią co chcą

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here