Nie ma dostępu do Wzgórz Winnych. Kiedy będzie można tędy przejść?

2
395

Podczas ostatniej sesji rady miasta radny Kazimierz Łatwiński zapytał magistrat o rewitalizację parków i skwerów. Chodziło głównie o Wzgórza Winne i ich odgrodzenie od miasta. To uniemożliwia poruszanie się pieszych po ścieżkach prowadzących do różnych sektorów miasta.

To duże utrudnienia dla pieszych

Winne Wzgórza znajdują się w centralnym punkcie miasta i stanowią dla pieszych przejście w różnych kierunkach miasta. Przebudowa, która planowo ma zakończyć się w maju 2018, stanowi duże utrudnienie dla pieszych. – Na moją prośbę, żeby wydzielić z tych ogrodzeń ciągi piesze, które były jeszcze nietknięte, znalazłem zrozumienie w Urzędzie Miasta. Po tym na drugi dzień wykonawca z wielką energią wszystkie ciągi piesze zerwał i na tych zerwanych ciągach pieszych nic się już nie dzieje. Wykonawca nie ma problemu, że trzeba jakieś ogrodzenia przesunąć, żeby ludzie mogli przechodzić. Chcę zwrócić uwagę na różnicę podejścia. Bo jeżeli sprawa dotyczy remontu jakieś drogi, to czyni się ogromny wysiłek, żeby utrzymać w maksymalnie możliwy sposób ruch samochodowy na ulicach. Natomiast, gdy chodzi o ruch pieszy, to nie ma żadnych skrupułów – mówił radny Łatwiński.

Winne Wzgórza będą dostępne dla pieszych wcześniej?

Zauważa również, że mieszkańcy w celu szybszego poruszania się wydeptują niebezpieczne ścieżki wokół Wzgórz. Z tego względu zwraca się z prośbą do inwestora, aby ten przede wszystkim zajął się wykonaniem głównych ciągów pieszych i udostępnił je przed majem. Odpowiedź magistratu daje nadzieję.
Zostały przeprowadzone rozmowy z wykonawcą i w miarę możliwości zostaną udostępnione te ciągi piesze, które nie kolidują z realizacją prac oraz nie krzyżują się z trasami transportu technologicznego budowy. Podkreślenia wymaga fakt, że nikt nie ma w zamyśle utrudniania komunikacji pieszych, tylko faktem nadrzędnym jest zapewnienie im należytego bezpieczeństwa – odpowiada magistrat.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Co za pajac z tego radnego. Jak jest budowa albo remont to bezpieczeństwo przedewszystkim. Jakos nie widze ludzi chodzacych między koparkami walcami czy cholera wie jeszcze co tam jest na tej budowie.
    Radny Łatwinski chyba nie lubi firmy wykonawcy Exalo i stąd jego problemy.

  2. Jakie są obowiązujące w UE przepisy dot. ciągów komunikacyjnych ?
    Osobiście uważam takie zachowanie za elementarny brak kultury, wyobraźni oraz totalna bezmyślność. Możną zrobić najpierw jeden a potem blokować drugi np. na skraju parku. Na 90% to jest niezgodne przepisami na 100% ze zdrowym rozsądkiem.
    Sytuacja się powtarza jak przy remoncie ronda między Batorego i Energetyków. Piesi tracą mnóstwo czasu i energii.
    Szczerze się wkurzyłem – w wolnej chwili poszukam, popytam.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here