Nawet w lutym lotnisko Zielona Góra-Babimost cieszy się powodzeniem

0
436
fot. ZielonaNews.pl

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost wypracował w lutym 2023 bardzo dobre wyniki przewozowe. – Lotnisko odprawiło ponad 3 373 pasażerów, co znacznie przewyższa wyniki w odniesieniu do tych samych okresów w latach poprzednich – informuje Biuro Prasowe PPL. 

Krótki miesiąc, ale lotów dużo

W najkrótszym miesiącu roku, na  lotnisku w Babimoście zrealizowano 280 operacji lotniczych, czyli o 67 operacji więcej niż w styczniu br. – Porównując luty 2023 do przedpandemicznego lutego 2019 roku odnotowujemy wzrost liczby pasażerów odprawionych przez lotnisko o ponad 151 proc. Z połączenia na trasie z Zielonej Góry do Warszawy i z powrotem w lutym skorzystało 2 519 podróżujących. Liczba na tej trasie wzrosła o 90 proc. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też loty do Taby w Egipcie. Łącznie port lotniczy odprawił 841 pasażerów czarterowych – tłumaczy Biuro Prasowe PPL. 

Rosnące zainteresowanie

Bardzo cieszymy się z rosnącego zainteresowania pasażerów podróżami z lotniska Zielona Góra-Babimost. Widać wyraźnie, że decyzja o uruchomieniu zagranicznych czarterowych rejsów do wakacyjnych miejscowości była trafna i została dobrze przyjęta przez podróżnych.” – powiedziała Anna Dermont, rzecznik „Portów Lotniczych.

Zielonogórski port lotniczy odprawił od początku roku 7034 osób, co oznacza wzrost o prawie 150 proc. w odniesieniu do pierwszych dwóch miesięcy 2019 r.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here