Napowietrzanie akwarium

0
139
fot. materiały prasowe

W akwarium domowym życie toczy się swoim tempem. Oprócz aktywności ryb i całego ekosystemu zachodzą w nim różnorodne procesy, które bezpośrednio wpływają na żywe stworzenia. Czasami potrzeba trochę wysiłku, aby wszystko działało bez zarzutu, szczególnie urządzenia zamontowane w zbiorniku. To przecież one wpływają na jakość życia ryb. Bardzo ważne jest filtrowanie oraz ogrzewanie wody, jednak to tlen jest najbardziej potrzebny rybkom do życia. Zacznij więc już od początku przygodę z napowietrzaniem akwarium!

Zakładanie akwarium

Tak naprawdę wszystkie urządzenia są potrzebne w akwarium z rybami. Jeśli masz grzałkę bez termostatu, nawet termometr będzie niezwykle przydatny! Musisz przecież wiedzieć, jaka jest temperatura wody. Gdyby była zbyt niska lub zbyt wysoka mogłoby to zaszkodzić rybkom. Filtr wody oczyszcza ją powodując, że nie rozwijają się w niej bakterie i choroby. Dzięki dobrej filtracji jest ograniczane także rozmnażanie glonów. Nikt nie lubi codziennie sprzątać akwarium. A w szczególności rybki nie lubią ingerencji człowieka w swoje środowisko naturalne. A przecież nie chcesz, aby za bardzo się stresowały. Dlatego dobry filtr to podstawa, o której szanowanemu akwaryście zapominać nie wolno!

Napowietrzanie wody

Jednym z najważniejszych urządzeń w akwarium jest napowietrzacz wody. Dzięki niemu do organizmów ryb jest dostarczana odpowiednia ilość tlenu. Bez niego nie mogłyby przetrwać w akwarium. Żywe rośliny zielone także oddają tlen, jednak aby była to wystarczająca ilość, trzeba dodatkowo zamontować pompę cyrkulacyjną. Powoduje ona systematyczny ruch wody, który dodatkowo uruchamia produkcję tlenu. Dlatego jest to tak ważne urządzenie w każdym akwarium, bez którego rybki czułyby się niekomfortowo. Dodatkowym atutem takiego sprzętu jest fakt, iż wydobywające się z niego bąbelki sprawiają, że efekt wizualny jest fantastyczny! Akwarium wygląda wtedy bardzo naturalnie. Przecież w zbiornikach otwartych życie podwodne jest bardzo dynamiczne!

Napowietrzacz Aquael

Niewielkie rozmiary urządzenia, a jednocześnie dużą moc oferuje firma Aquael. W swojej ofercie posiadają wydajne, ciche i korzystne cenowo pompy cyrkulacyjne, które możesz zamontować w dowolnym miejscu w akwarium, dzięki możliwości ustawienia kierunku wylotu wody. Oprócz pompowania wody produkty z gamy Aquael Circulator precyzyjnie napowietrzają ją, dostarczając niezbędną ilość tlenu organizmom żywym. Równomiernie napowietrzona woda oraz takie same parametry w każdym miejscu zbiornika spowodują, że Twoje ryby będą zdrowe i szczęśliwe.

 

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here