Mieszkańcy chcą słupków na przejeździe dla rowerów

4
768
fot. Jacek Budziński

Radny Jacek Budziński zwrócił uwagę podczas ostatniej sesji rady miasta na przejazd rowerowy przy ul Piwnej. – Kierowcy proszą o montaż barierek z obu ich stron, tak aby rowerzyści musieli zwolnić lub zejść z rowerów i je przez ul. Piwną przeprowadzić – tłumaczy radny. Chodzi o bezpieczeństwo.Jak wyjaśnia radny  w tym miejscu często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem rowerzystów. – Wiele razy dochodziło tam do niebezpiecznych sytuacji, kiedy to rowerzyści wjeżdżali na ulicę prosto pod jadące samochody – tłumaczy radny. W odpowiedzi magistrat poinformował, że nie przewiduje montażu elementów na drodze rowerowej mogących stanowić przeszkody dla rowerzystów. – Jednocześnie Biuro Ruchu Drogowego przyjrzy się istniejącemu oznakowaniu i w razie potrzeby wprowadzi dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego – wyjaśniają urzędnicy. 

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Panie radny nie odpuszczaj Pan tym urzędasom. Nie mieszkamy w Indiach, krainie świętych krów a tu masz, mamy ich całe stada – to rowerzyści. Mają same prawa i przywileje, żadnych obowiązków na drodze.

  2. Same prawa i przywileje mają samochodziarze. Miasto wydaje miliony na parkingi dla prywatnych aut, wycinając przy tym drzewa, niszcząc trawniki. Na Piwnej powinno być wyniesienie dla samochodów by musiały zwolnić.

  3. Zuza za ścieżki też płacą samochodziarze zobacz ile podatków jest w paliwie. Włącz rozum odłóż telefon, nie oglądaj tylko jednej stacji w tv. Nad morze idź pieszo.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here