Miasto przymierza się do budowy toru rowerowego. Pojawi się także zestaw do parkouru

1
290
fot. ZielonaNews.pl

Urząd miasta ogłosił przetarg na budowę toru rowerowego. Ma powstać na Kaczym Dole. Zagospodarowany ma być także teren wokół. Wyremontowane zostanie boisko, pojawi się specjalny zestaw do parkouru. 

Kaczy Dół to teren rekreacyjny położony w rejonie ul. Okulickiego, na którym obecnie jest m.in. skate park, plac zabaw i boiska wielofunkcyjne. Mieszkańcy okolicznych bloków od dawna czekali na modernizację tego miejsca i jak się okazuje wkrótce tak właśnie ma się stać.
Zestaw do parkour i remont boiska do kosza na Kaczym Dole

Choć nazwa przetargu nowi nazwę Tor rowerowy na „Kaczym Dole” to w ramach inwestycji ma powstać sporo dodatkowej infrastruktury. Wyremontowana zostanie nawierzchnia boiska do koszykówki i istniejące urządzenia sportowe. Ma być zamontowany także zestaw sprawnościowy parkour. W ramach niego pojawią się stalowe słupy z poręczami, drabinki a także bloki betonowe prefabrykowane. Całość ma mieć wymiary 7,06×5,63×2,3m.

Tor rowerowy na Kaczym Dole
Na Kaczym Dole ma powstać tor rowerowy. Jak czytamy w dokumentach przetargowych długość toru mierzona po jego wewnętrznej krawędzi wynosić będzie 66,42 m. Szerokość toru mierzona po prostych oraz łukach, pomiędzy jego wewnętrzną i zewnętrzną krawędzią wyniesie 5,35 m. Proste odcinki toru mają być względem siebie równoległe. Tor będzie miał nawierzchnię z miału granitowego oraz bentonitu.

Mała architektura – ławki, trybuny, zjeżdżalnie
W ramach inwestycji pojawi się pięć ławek parkowych z oparciem, dwa kosze na odpady oraz 2 stojaki na rowery. Na skarpie pojawią się „trybuny” złożone z sześciu ławek z oparciem. Pojawią się także trzy ławki huśtawki (podobne do tych znajdujących się na pl. Pocztowym), a także trejaże. Ma być m.in. ławka z rowerkiem, podwójna ławka z młynkiem, ścieżka z poręczami i ruchomymi stopniami, stoły do tenisa stołowego, leżaki i tzw. ławki młodzieżowe. Na skarpach mają pojawić się zjeżdżalnie.  Ma także pojawić się wiata, ale z opisu zamieszczonego w dokumentacji wynika, że będzie to element zamykany, ma mieć drzwi z zamkiem lub skoblem (zdjęcie znajdziecie poniżej), a nie miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli siedzieć i odpoczywać. Planowane jest także wykonanie trawników. Zaprojektowano utworzenie terenów zielonych o powierzchni ok. 1370 mkw. Ma też pojawić się monitoring.

Poniżej znajdziecie zdjęcia poglądowe, zamieszczone w dokumentach przetargowych, które pokazują jak mniej więcej mają wyglądać niektóre zaplanowane elementy.
zestaw do parkour/ fot. materiały urzędu miasta Zielona Góra
ławka młodzieżowa/ fot. materiały urzędu miasta Zielona Góra
wiata/ fot. materiały urzędu miasta Zielona Góra

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Oooo znam tą okolicę.
    Proponuje najpierw uporać się z lokalsami, którzy nadużywają alkoholu i drą mordy po północy.
    Ogólnie fajnie, że wyremontują coś, dla młodzieży, która lubi sobie tam posiedzieć popić browar popalić zioło i odpocząć po ciężkim dniu spędzonym przy książkach. Zamiast boiska wolał bym piętrowy parking bo przecież nam się należy, jak ten, dla urzędników w centrum.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here