Marzy Ci się ogródek działkowy? Miasto wydzierżawi ponad sto

0
664
Food photo created by freepik - www.freepik.com
Można jeszcze składać wnioski o działki na tzw. Srebrnej Polanie. Mieszkańcy miasta mają czas do 14 czerwca.Nowe ogródki działkowe w Zielonej Górze

Miasto wygospodarowało nowy teren pod ogródki działkowe.  Jest to tzw. Srebrna Polana położna między Chynowem a Łężycą. To ok. 25 hektarów gruntu. Przeznaczone do dzierżawy będzie 120 działek.  – Wniosek o dzierżawę należy wrzucić do urny w holu urzędu miasta, ul. Podgórna 22. Wzór wniosku będzie można pobrać ze stronie internetowej urzędu: www.zielona-gora.pl lub w urzędzie (będą wyłożone obok urny) – informuje magistrat. Jeśli okaże się, że chętnych jest więcej niż działek, to zostanie przeprowadzone losowanie. Terenem zajmować się będzie ZGK. Działkę będzie można wydzierżawić na trzy lata.

Jakie warunki ma spełnić dzierżawca
Urząd miasta przedstawił także warunki jakie musi spełnić dzierżawca.
Przyszły dzierżawca musi spełnić następujące warunki:
– musi mieszkać na stałe w Zielonej Górze,
– ani on, ani współmałżonek/partner nie posiada na własność, w użytkowaniu, dzierżawie lub innej formie władania nieruchomości innej działki na cele rekreacyjne – w tym ogródka przydomowego,
– jest jedynym członkiem gospodarstwa domowego, który złożył wniosek o dzierżawę działki rekreacyjnej na terenie MOR „Srebrna Polana”.
Według założeń wpisowe wyniesie 500 zł, koszt dzierżawy to 1 zł za metr kwadratowy działki rocznie, 100 zł rocznie opłaty eksploatacyjnej oraz opłata za zużyte media: prąd, wodę i wywóz śmieci. Media będą doprowadzone do granicy działek. Przyłącza trzeba zrobić na własny koszt.
Oprócz samych działek, mediów, płotu i miejsc parkingowych pojawi się też miejsce rekreacyjne.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here