Mężczyzna przesyłał nietypowe listy swojej partnerce

0
740
fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z zielonogórskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową, zatrzymali mężczyznę, który przesyłał swojej partnerce, osadzonej w Zakładzie Karnym w Krzywańcu, narkotyki ukryte w listach.

Podejrzane listy

fot. KMP Zielona Góra

Listy były wysyłane w różnych odstępach czasu, ale uwagę policjantów wzbudził fakt, iż w dzisiejszych czasach, tak spora ilość tradycyjnych listów, jest zjawiskiem niecodziennym. Policjanci przyjrzeli się sprawi i jak się okazało w niektórych listach ukryte były narkotyki, m.in.: heroina i amfetamina. W ostatniej zatrzymanej przesyłce – 1 gram marihuany umieszczony pod znaczkiem pocztowym. –  Policjanci operacyjnie ustalili miejsce nadawania przesyłek i powiązali miejscowość z partnerem jednej z osadzonych w “ZK Krzywaniec” kobiet. We współpracy z funkcjonariuszami Służby Więziennej ustalili, że podejrzewany mężczyzna ma przyjechać na widzenie ze swoją partnerką w ubiegły piątek – informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Złapany po spotkaniu

Na mężczyznę policjanci przygotowali zasadzkę. Kiedy tylko opuścił zakład karny po widzeniu ze swoją partnerką, został przez policjantów zatrzymany i przewieziony do aresztu w KMP w Zielonej Górze.
Podejrzany usłyszał zarzuty przemytu narkotyków, które były przywożone z Niemiec oraz zarzuty ich udzielania bez chęci zysku. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za przywóz narkotyków na terytorium Polski grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za ich udzielanie do lat 3

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here