Lubuscy policjanci wypisują coraz więcej mandatów za brak maseczki. 94 sprawy trafiły do Sądu

0
650
Po wprowadzeniu nowych przepisów dotyczących zwalczania pandemii koronawirusa, lubuscy policjanci sprawdzają czy są one przestrzegane. Wszyscy walczymy o ochronę życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego wobec rosnącej fali zakażeń nie może już być miejsca na wyrozumiałość wobec osób świadomie łamiących przepisy. Sprawmy wspólnie, aby skutki pandemii były jak najmniej dotkliwe.

Od soboty 10 października 2020 roku obowiązują wprowadzone nowe przepisy dotyczące walki z koronawirusem. Aby wprowadzone obostrzenia były skuteczne potrzebna jest odpowiedzialność i dyscyplina społeczna ze strony obywateli oraz zdecydowane działania ze strony służb odpowiedzialnych za ich egzekwowanie. Wiodącą rolę w tym zakresie odgrywają policjanci, którzy stanowczo reagują na wszystkie przejawy niestosowania się do przepisów. Mimo, że zdecydowana większość mieszkańców województwa lubuskiego wykazuje się dużą odpowiedzialnością to niestety zdarzają się osoby, które przepisy te bagatelizują. Narażając w ten sposób zdrowie i życie swoje, ale również pozostałych obywateli. Dlatego lubuscy policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy regionu stosują się do nich. W miejscach ogólnodostępnych, sklepach, ulicach, dworcach, przystankach czy giełdach zwracają uwagę na to czy społeczeństwo zasłania usta i nos. Dla mundurowych najważniejsza jest ochrona zdrowia i życia mieszkańców. Funkcjonariusze po raz kolejny udowadniają, że służą ludziom! W kontaktach ze społeczeństwem ostrzegają mieszkańców przed zagrożeniem oraz informują o nakazach i zakazach związanych z walką z wirusem Covid-19. O powadze sytuacji może świadczyć fakt, że łącznie na terenie województwa mamy 1630 zakażonych ( w tym 946 ozdrowieńców i 21 zgonów). 5428 osób przebywa na kwarantannie. Tylko przez dwie pierwsze doby obowiązywania nowych przepisów policjanci wykazali, że nie wszyscy poważnie je potraktowali. W sumie lubuscy stróże prawa interweniowali w 136 przypadkach związanych z naruszeniem obowiązku zakrywania ust i nosa. Dla 131 osób zakończyło się to nałożeniem mandatów karnych, a dla 94 skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu.

Lubuscy policjanci informują, aby pamiętać przede wszystkim o zachowaniu dystansu społecznego i ograniczeniu kontaktów międzyludzkich. Zasłanianie ust i nosa oraz właściwa higienia może zmniejszyć ryzyko zarażenia się wirusem. Działania jakie podejmują funkcjonariusze mają przede wszystkim na celu ochronę życia i zdrowia Lubuszan oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa podczas panującej epidemii. Póki nie ma rozwiązań medycznych, o tym czy wygramy walkę z panującą epidemią, zależy tylko i wyłącznie od nas. Musimy być odpowiedzialni nie tylko za siebie ale też za innych. Warto wziąć to sobie do serca.

Źródło: Lubuska Policja

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here