Lekarz pędził na motorze na operację. Do szpitala dojechał w policyjnej eskorcie

0
1989
fot. ZielonaNews.pl
W środę (14 września) do kontroli drogowej zatrzymano motocyklistę, który pędził nie zważając na znaki drogowe. – Takiego finału kontroli drogowej motocyklisty nie spodziewali się policjanci słubickiej drogówki, którzy usłyszeli od kierowcy, że jest lekarzem i został pilnie wezwany na operację ratującą życie ludzkie, gdzie oczekują na niego na bloku operacyjnym w Zachodnim Centrum Medycznym w Krośnie Odrzańskim. Policyjny pilotaż pozwolił lekarzowi na dotarcie do szpitala bezpiecznie i w krótkim czasie – informujeAgnieszka Kaczmarek z KPP w Słubicach.

fot. Lubuska Policja
Policjanci słubickiej drogówki, sierżant sztabowy Grzegorz Wiśniewski i posterunkowy Margareta Michalska, którzy podczas patrolu zauważyli kierującego motocyklem. – Kierowca nie stosował się do znaku linii podwójnej ciągłej i poruszał się z nadmierną prędkością. W związku z ujawnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali motocyklistę do kontroli drogowej. Mężczyzna podczas kontroli oświadczył, że jest lekarzem i został wezwany na pilną operację z uwagi na stan zagrażający życiu pacjenta, stąd jego pośpiech – tłumaczy policja.
Funkcjonariusze zrozumieli powagę sytuacji natychmiast podjęli decyzję o przeprowadzeniu pilotażu. – Używając sygnałów świetlnych i dźwięków eskortowali lekarza motocyklistę do szpitala w Krośnie Odrzańskim, zapewniając mu bezpieczny przejazd, o czym sami nieraz zapominamy spiesząc z pomocą innym. Gdy dotarli do szpitala lekarz niezwłocznie udał się na blok operacyjny, gdzie oczekiwał na niego pacjent wymagający natychmiastowej pomocy – wyjaśnia policja.
Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z toru jazdy, a w razie potrzeby zatrzymanie się.
Źródło: Lubuska Policja

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here