Latynoskie rytmy i muzyka afroamerykańska a do tego światowej klasy trębacz. Tego koncertu nie można przegapić!

0
620
fot. Marcin Radzikowski/ fot. materiały prasowe

19 sierpnia finałowy koncert VII Corno – Brass Music Festival zagrają Los Pitutos i Adam Rapa. 

Los Pitutos i Adam Rapa

fot. Marcin Radzikowski/ fot. materiały prasowe

CORNO Brass Music Festival to uczta dla melomana. Od 14 do 19 sierpnia w Zielonej Górze odbywały się koncerty o zróżnicowanym charakterze. 19 sierpnia koncert finałowy uświetni chilijsko-kolumbijska grupa, która gra nietuzinkową i wyjątkową muzykę. Jego członkowie tworzą unikalny rodzaj muzyki, łącząc klasyczne rytmy latynoskie, takie jak bolero, cumbia czy cha-cha w brzmieniu z lat 60. i 70. z wpływami muzyki afroamerykańskiej, w stylu crooner. Ich crossoverowe doświadczenie muzyczne, począwszy od wysokiej klasy muzyki klasycznej, a skończywszy na południowoamerykańskim folku, jeszcze bardziej wzbogaca ich muzyczną fakturę. A całość dopełni światowej klasy trębacz Adam Rapa. Muzyków będzie można posłuchać 19 sierpnia o godz. 19 w Lubuskim Teatrze. Bilety już do nabycia: Los Pitutos i Adam Rapa.

Wykonawcy:
Álvaro Zambrano – wokal, keybord
Matías Piñeira – waltornia, wokal
Pablo Camus – gitara
Tomás Peralta – kontrabas, gitara, keybord
Cristian Betancourt – perkusja, wokal
Adam Rapa – trąbka

CORNO – Brass Music Festival

CORNO – Brass Music Festival to wydarzenie, którego nie można przegapić. W Zielonej Górze będą odbywać się wspaniałe koncerty o zróżnicowanych charakterze. Usłyszymy instrumenty blaszane, ale także Orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej. Obywać się będą koncerty kameralne i symfoniczne.  To największy taki Festiwal w Polsce i tej części Europy. Więcej o festiwalu możecie przeczytaj tutaj: VII CORNO – Brass Music Festival.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here