Kulki magnetyczne – czy warto kupić taką zabawkę?

0
168
fot. materiały prasowe

Świat oszalał na punkcie neocube. Czy to dziwi? Zdecydowanie nie. Jak to często się zdarza, jest to zabawka genialna w swojej prostocie. Pozawala ona na zajęcie zarówno jak się nudzimy, jak i gdy musimy się odstresować lub pociąga nas budowanie konstrukcji, które jednak będą wymagać od nas jakiegoś pomyślunku.

Z czego są wykonane kulki magnetyczne?

Same kulki magnetyczne z których zbudowany jest neocube to nic innego jak magnesy neodymowe. Magnesy tego typu to stosunkowo niedawno odkryta możliwość, na wykonanie produktów o małej powierzchni a jednocześnie o wiele większej sile przyciągania niż mają klasyczne magnesy ferrytowe. Oczywiście nie oznacza to, że są one lepsze. Są mocniejsze, ale nie zawsze magnes jest wykorzystywany wyłącznie ze względu na siłę jego pola magnetycznego. Dlatego też są alternatywą a nie zastępstwem dla tradycyjnych magnesów.

Magnes neodymowy powstaje jak sama nazwa mówi ze stopu, do którego dodany jest niezwykle rzadki pierwiastek, jakim jest neodym. Jego obecność w magnesie oraz to jak sam magnes jest uzyskiwany, daje mu jego specyficzne właściwości.

Czy kulki magnetyczne to wciągająca zabawa?

Wiele osób nie kupuje kostek magnetycznych z powodu przeświadczenia, że jest to zabawka na jedno popołudnie. Oczywiście może się tak zdarzyć, bo wszystko zależy od indywidualnych preferencji, jednak w większości przypadków po kulki magnetyczne sięga się wielokrotnie. Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że kostka – sześcian w jaki są złożone na starcie, to wyłącznie najprostsza możliwości ich przechowywania. Z samych kulek magnetycznych można budować figury przestrzenne, jak i płaskie wzory, jakie tylko przyjdą na do głowy.

Ponadto same konstrukcje to także sporo kombinowania i logicznego myślenia, gdyż trzeba nie tylko wymyślić kształt, ale jeszcze ułożyć kulki tak, aby zrównoważyć ich wzajemne przyciąganie się, aby docelowy kształt się utrzymał.

Kulki magnetyczne – pomysł na prezent

Neocube to bardzo fajna opcja na prezent zarówno dla kogoś bliskiego, jak i niezobowiązujący upominek dla znajomego. Kulki magnetyczne wciągają nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Pozwalają na relaks, a czasami odstresowanie się. Budują wyobraźnię i logiczne podeście do rozwiązywania problemów. Stąd są upominkiem także edukacyjnym.

Pamiętajmy jednak, że kulki magnetyczne neodymowe nie są odpowiednim prezentem dla najmłodszych dzieci. Zdecydowanie poleca się je kupić dopiero dzieciakom w wieku szkolnym. Przypadkowe połknięcie kulki neodymowej, może być niestety niebezpieczne.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here