Kontrole policyjne przy Trasie Północnej i ul. Zjednoczenia. Czterech kierowców straciło prawa jazdy

0
1259
fot. ZielonaNews.pl

– Tylko w ciągu jednego dnia zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali czterem kierującym prawa jazdy za przekroczenie o 50 km/h dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym – informuje zielonogórska policja. Kontrole były na Trasie Północnej i ul. Zjednoczenia.
Łamali przepisy na Trasie Północnej

6 stycznia zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali cztery prawa jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością o ponad 50 km wyższą niż dozwolona. – O godzinie 11.40 na Trasie Północnej obywatel Ukrainy kierujący Audi A4 jechał z prędkością 125 km/h w miejscu gdzie dozwolone jest jedynie 70 km/h. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych – informuje policja. 10 minut później, również na Trasie Północnej policjanci zatrzymali zielonogórzanina kierującego Subaru – także miał na liczniku 125 km/h mimo dozwolonych 70 km/h. Również ten kierujący stracił prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych.

Łamanie przepisów na ul. Zjednoczenia
Po południu natomiast o godzinie 15.35 na ulicy Zjednoczenia policjanci zatrzymali Audi kierowane przez mieszkańca podzielonogórskiej miejscowości. – Samochód jechał z prędkością 113 km/h w terenie zabudowanym, gdzie dopuszczalne jest 50 km/h. Kierującemu pojazdem policjanci zatrzymali prawo jazdy, przyznali 10 punktów karnych i nałożyli mandat karny w wysokości 400 złotych – wyjaśnia rzeczniczka policji. Na tej samej ulicy o godzinie 18.30 kierujący BMW miał na liczniku 110 km/h  w miejscu gdzie dozwolone jest 50 km/h. Także temu kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych i ukarali 10 punktami.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here