Kolejne potrącenie rowerzysty w Zielonej Górze. Policja prosi o ostrożność (WIDEO)

0
519
fot. materiały prasowe

W niedzielę wieczorem (08.08) w Zielonej Górze na rondzie PCK doszło do kolejnego do potrącenia rowerzysty na przejeździe dla rowerów. Niebezpieczne zdarzenie z udziałem „niechronionego uczestnika ruchu drogowego” zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. – Kierowcy i rowerzyści – prosimy o ostrożność na drogach, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych – informuje policja. 

Zielonogórscy policjanci kolejny już raz przestrzegają i przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na drogach. – Szczególnie teraz w okresie wakacyjnym, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dzieci i młodzież poruszające się po ulicach pieszo, rowerami czy bardzo popularnymi w ostatnim czasie hulajnogami. Uważajmy na innych uczestników ruchu drogowego i zachowajmy ostrożność  w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów – apeluje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

KIEROWCO – ustąp pierwszeństwa rowerzyście na przejeździe dla rowerów. ROWERZYSTO –  zanim wjedziesz na przejazd dla rowerów upewnij się, że kierujący samochodem zauważył cię i zdąży zatrzymać pojazd.

W minioną niedzielę (8 sierpnia) wieczorem kierujący Skodą Octawia zjeżdżając z ronda PCK w ulicę Dąbrówki nie zauważył jadącego od strony centrum miasta rowerzysty znajdującego się na ścieżce dla rowerów. – Na nagraniu widać, że rowerzysta próbował zahamować przed wjechaniem na przejazd, ale niestety nie zdążył wyhamować roweru i doszło do potrącenia. Rowerzysta został odwieziony do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego złamanie kości miednicy. Konsekwencje tego zdarzenia będą miały poważne skutki zdrowotne. Kierujący samochodem mężczyzna był trzeźwy – informuje M. Barska.

W sprawie tego wypadku drogowego w zielonogórskiej komendzie prowadzone jest dochodzenie z artykułu 177§1 kodeksu karnego. Sprawcy wypadku grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. To kolejne potrącenie rowerzysty w czasie tych wakacji. W lipcu i w sierpniu (do wczoraj) w naszym powiecie doszło do 5 wypadków i 3 kolizji. Trzy wypadki i kolizje miały miejsce właśnie na przejazdach dla rowerzystów.

Źródło: materiały prasowe KMP w Zielonej Górze

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here