Klimatyzowane przystanki autobusowe w mieście?

0
621
Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze uprzejmie przypomina, że na okres ferii świątecznych w szkołach od dnia 13 kwietnia do 18 kwietnia 2017 r. zostają zawieszone następujące kursy szkolne: kurs autobusu linii nr „39” z ulicy Batorego o godzinie 7:31 oraz z ulicy Botanicznej o godzinie 14:40, kurs autobusu linii nr „0” z przystanku „Chemiczna” do ulicy Botanicznej o godzinie 14:10, kurs autobusu linii nr „25” z przystanku „Chemiczna” do Starego Kisielina Zatorze o godzinie 6:54, kurs autobusu linii nr „7” ze Starego Kisielina Zatorze do Os. Śląskiego o godzinie 7:34, autobus linii numer „9” kursem o godzinie 6.26 z ul. Batorego zamiast do Barcikowic dojedzie do pętli na Jędrzychowie, w związku z powyższym nie będzie realizowany kurs szkolny z Barcikowic do Jędrzychowa o godzinie 7:20. Ponadto autobusy linii numer „9” i „44” nie będą realizowały kursów szkolnych ulicą Św. Cyryla i Metodego i tak: - autobusy linii numer „9” będą jeździły w obu kierunkach ulicą Wyszyńskiego i Ptasią. - autobusy linii numer „44” będą jeździły w obu kierunkach ulicą Wys

Upały doskwierają każdemu, a czekanie w słońcu na autobus jest uciążliwie. W Dubaju z problemem sobie poradzili tworząc klimatyzowane przystanki. Z pomysłem budowy takich obiektów w Zielonej Górze wyszedł słuchacz Akademickiego Radia Index i podczas programu Prezydent na 96 FM zapytał Janusza Kubickiego, czy jest szansa na budowę takich przystanków także w naszym mieście.

Jak znajdziemy ropę, to pewnie będzie nas na to stać. Tylko że będą  klimatyzowane w lecie, ogrzewane w zimę. Pomysł fajny, ciekawy. Pewnie ktoś skorzysta i zrobi jeden, dwa przystanki jako bajer propagandowy.  Na dzień dzisiejszy przystanków w mieście jest kilkaset. Nie chcę myśleć jaki byłby to koszt. Niestety jeszcze nas na to nie stać – wyjaśnił prezydent Zielonej Góry. Odniósł się także do pomysłów bezpłatnej komunikacji miejskiej. – Jestem jak najbardziej za tym żeby były darmowe autobusy, darmowe wakacje, żebyśmy żyli po 100 lat i żebyśmy byli milionerami. Czy ktoś jest przeciw? Nie ma wżyciu nic za darmo. To dobrze wiemy. Jeśli ktoś mówi, że coś jest za darmo to kłamie, ktoś musi za to zapłacić. My zwiększamy paletę usług, które dajemy za darmo. Chyba jestem pierwszym prezydentem, który obniżył podatki dla mieszkańców. Od wielu lat nie podnosimy podatków. Ale nie ma nic za darmo. Kwestia darmowej komunikacji to ok. 20 mln zł. Teraz zbliża się okres wyborczy, więc takich pomysłów będzie więcej – przyznał.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here