Kino plenerowe, joga dla dzieci, koncerty. Kolejny tydzień Lata Muz Wszelakich przed nami (PROGRAM)

0
485
fot. ZielonaNews.pl

Przed nami kolejny tydzień Lata Muz Wszelakich. Sprawdźcie, co w programie.
 

12 sierpnia, środa

17.00 – 19.00

nie nudzę się latem

Zielona Góra – miasto jakie pamiętam spacer z przewodnikiem Januszem Kapałą

Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych (miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 16.45)

13 sierpnia, czwartek

18.00

z książką na leżaku spotkanie z… Janem Mierzyńskim

WiMBP im. C. Norwida (sala im. Janusza Koniusza)

19.00

w Zielone(j) gramy: koncert zespołu Niemoc

Rok 2019 jest dla Niemocy nowym otwarciem. Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EPek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej pt. „Baśnie”.

Płytę zapowiada singiel „Miss Żużla”, który ukażał się 18 kwietnia. „Baśnie” przyniosą słuchaczom 8 utworów, zarówno premierowych jak i tych znanych dotychczasowym fanom zespołu. Płytę nagrał i wyprodukował Michał Kupicz.

Za nośniki fizyczne (CD) odpowiedzialna będzie wytwórnia Seszele Records, którą trio powołało do życia razem z zespołem Bluszcz. Dystrybucją cyfrową zajmie się PIAS Poland.

Niemoc to elektroniczno-gitarowe trio z Zielonej Góry, Filip Awłas, Michał Drozda i Radek Reguła łączą oniryczną, lekko egzotyczną atmosferę z wyraźnymi wpływami muzyki tanecznej, post-punka i shoegaze. Dzięki doświadczeniom scenicznym i studyjnym zespół dorobił się własnego, charakterystycznego brzmienia, po którym natychmiast można rozpoznać ich utwory.

Zespół konsekwentnie budował swój katalog, utwory Niemocy ukazały się m.in. nakładem Father And Sons Records And Tapes, Brennnessel czy MOST. To jednak przede wszystkim koncerty stały się mocą napędową zespołu. Instrumentalne, melodyjne formy przysporzyły Niemocy fanów zarówno wśród amatorów gitarowych brzmień jak i publiki klubowej.

Niemoc wystąpiła m.in. na Openerze, węgierskim Sziget, OFF Festivalu, Nowej Muzyce oraz supportował m.in. M83, zaś w sieci można znaleźć sesje nagrywane m.in. dla Boiler Room, Sofar Sounds czy Pegaza.

Zielonogórski Ośrodek Kultury (Plac Teatralny)

14 sierpnia, piątek
11.00

bajki, bajdy, banialuki: Kurnik kultury Teatr Lalka w Trasie z Zielonej Góry

Przedstawienie mówiące o tym, ze trzeba sięgać daleko wewnątrz siebie, żeby odnaleźć szczęście oraz, że marzenia nie zawsze spełniają się tak jakbyśmy chcieli. A o tym wszystkim opowiedzą, podczas swojej kurnikowej podróży dwie kury – Pani Kura i Pan Kura. To opowieść, w której afirmowane są takie wartości jak: odwaga, miłość, przyjaźń i szczęście.

Zielonogórski Ośrodek Kultury (Amfiteatr im. Anny German)

20.00

bluesowe noce: koncert zespołu Smooth Gentelmen

Po wielu latach współpracy z rodzimym zespołem Boogie Boys oraz udziale w dziesiątkach zdarzeń muzycznych z udziałem polskich, europejskich i amerykańskich artystów, Bartłomiej Szopiński otworzył nowy rozdział w swoim muzycznym życiu i stworzył projekt/platformę muzyczną “Smooth Gentlemen”. W swoim założeniu ma prezentować ona inną część zainteresowań muzycznych Bartka, nieco odbiegającą od dotychczasowego oblicza muzyka. W ramach tej platformy twórczej w zeszłym roku ukazała się świetnie przyjęta EPka„Smooth Gentlemen” nagrana w duecie z poznańskim muzykiem Maciejem Sobczakiem. Teraz mamy przyjemność zaprezentować druga odsłonę Smooth Gentlemen, jaką jest pełnowymiarowy album pod tytułem „NEW”, nagrany w formule tria z nowymi muzykami. Obok Bartłomieja Szopińskiego (vocal, organy Hammonda, fortepiany) w nagraniach towarzyszą leaderowi Piotr Bienkiewicz (gitara) oraz Miłosz Szulkowski (perkusja). Ich muzyka jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu, boogie – i co ważne – zanurzona jest w tradycyjnym brzmieniu amerykańskiej muzyki rozrywkowej XX-ego wieku.

Klub Piekarnia Cichej Kobiety koncert biletowany

21.00

Noc spadających Gwiazd

Radiowa transmisja obserwacji nieba

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus (fm – Radio Index)

21.30

kino letnie

Miłość bezwarunkowa reż. Piotr Dylewski
Autotematyczny charakter dokumentu Rafała Łysaka pozwala zbliżyć się do nietypowej relacji dwudziestokilkulatka i jego babci. Kobieta nie potrafi zaakceptować homoseksualizmu wnuka, mimo to jest on dla niej kimś bardzo ważnym. Teresa to kobieta o ustalonych poglądach, a tradycyjna religijność każe jej postrzegać orientację seksualną Rafała w kategoriach moralnych. Jednocześnie przepełnia ją troska o jego przyszłość, ponieważ nie dostrzega innego sposobu na życie młodego mężczyzny poza małżeństwem z kobietą.

Zgniłe uszy reż. Piotr Dylewski
Opowieść o wczesnym kryzysie małżeńskim, spowodowanym nie spełnionymi oczekiwaniami i brakiem komunikacji. Janek i Marzena mierzą się ze swoimi najskrytszymi demonami pod okiem niekonwencjonalnego terapeuty, któremu plan terapii wymyka się spod kontroli. Rzeczywistość wydaje się zacierać, a tłumione pretensje i niedopowiedzenia zaczynają obracać się przeciwko bohaterom

Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy (Plac Teatralny)

15 sierpnia, sobota
14.00 – 16.00

Koncert w Ogrodzie. Camerata Trio recital

Ogród Botaniczny i Mini ZOO

21.30

kino letnie

W deszczowy dzień w Nowym Jorku reż. Woody Allen
Gatsby uwielbia klimat Nowego Jorku i chce pokazać ukochanej Ashleigh rodzinne miasto. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji. Reżyser filmowy (Liev Schreiber) zaprasza dziewczynę na pokaz roboczej wersji jego najnowszego dzieła. Będąca początkującą dziennikarką Ashleigh zostaje wciągnięta przez wydarzenia, dzięki którym poznaje scenarzystę (Jude Law) oraz gwiazdę kina – Francisco Vegę (Diego Luna). Pozostawiony samemu sobie Gatsby przypadkowo spotyka i spędza cały dzień w towarzystwie Chan (Selena Gomez) – młodej i błyskotliwej siostry swojej ex dziewczyny. Rozmarzony i skąpany w deszczu dzień w Nowym Jorku sprawi, że Ashleigh pozna siebie na nowo, a jej chłopak przekona się, że żyje się tylko raz – ale to wystarczy, jeżeli znajdzie się właściwą osobę.

Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy (Plac Teatralny)

16 sierpnia, niedziela

16.00 – 18.00

akcja animacja: Joga dla dzieci

Zielonogórski Ośrodek Kultury (Plac Teatralny)

19.00

Koncert Kameralny,

Wykonanie: Stanisław Pielczyk (organy), Jarosław Nadrzycki (skrzypce)

Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores” (Kościół Ewangelicki w Zielonej Górze) koncert biletowany

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here