Kim jest trener innowacji? Nowa usługa dla firm w regionie

0
145
fot. materiały prasowe

Wymyślanie nowych produktów, usprawnianie działania firmy czy poprawa jakości usług to kluczowe elementy w rozwoju biznesu. Kluczowe, ale niełatwe! Jednak przedsiębiorcy w regionie mogą skorzystać z nowej usługi Innovation Coach, czyli „Trenera ds. innowacji”. Już 3 marca w Zielonej Górze będzie okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym projekcie.

Wbrew obiegowej opinii, innowacja to nie tylko przełomowy wynalazek czy rewolucja w technologii. Innowacja to każdy pomysł, który usprawnia pracę w firmie, poprawia jakość jej produktów lub umożliwia tworzenie nowych. Może to być nowy sposób obsługi, ciekawszy design czy przyspieszenie procesu produkcji, który wcześniej trwał kilka dni.

Jednak w natłoku codziennej pracy trudno o „olśnienie” i przedsiębiorstwa latami tkwią w utartych schematach. Problem szczególnie mocno dotyka Lubuskie. Według raportu “Indeks Millennium 2018 – Potencjał Innowacyjności Regionów”, nasze województwo jest na ostatnim miejscu spośród wszystkich regionów w Polsce jeśli idzie o innowacyjność biznesu!

Pora to zmienić!

3 marca 2020 w Zielonej Górze odbędzie się spotkanie dla wszystkich, którym leży na sercu rozwój biznesu i chcieliby dowiedzieć się więcej o projekcie pn. Innovation Coach. Zapisy na wydarzenie odbywają się na stronie https://ppnt.poznan.pl/o-innovation-coach-w-zielonej-gorze/

Usługa Innovation Coach dedykowana jest firmom, które jeszcze nie wiedzą, w jakim obszarze chcą poszukiwać swoich innowacji, nie mają na nie środków ani doświadczenia w ubieganiu się o dotacje, ale zależy im na rozwoju i wzmacnianiu pozycji rynkowej – mówi Michał Wujewski, koordynator projektu w woj. lubuskim.

Kluczem jest wsparcie dedykowanego eksperta. Coach (trener) innowacji pomaga firmie zrozumieć jej potencjał, wskazuje najlepsze obszary do rozwoju i podpowiada, skąd wziąć pieniądze na realizację pomysłów.

Wdrażanie innowacji za dotacje unijne czy regionalne jest prostsze niż się wydaje. 3 marca w Zielonej Górze opowiemy zarówno o tym, na czym polega współpraca z coachem, skąd wziąć pieniądze i jakie są doświadczenia firm, które innowacje już wdrożyły. W programie nie zabraknie też miejsca na naukę Design Thinking, prostego sposobu na innowacyjne podejście do codziennej pracy – zapewnia Wujewski.

Spotkanie informacyjne jest bezpłatne. Odbędzie się 3 marca w Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego na ul. Syrkiewicza 6. Zapisy na stronie https://ppnt.poznan.pl/o-innovation-coach-w-zielonej-gorze/

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here