Kilkaset interwencji policji w święta. Głównie to tzw. interwencje domowe

0
304
fot. Lubuska Policja

Boże Narodzenie w zielonogórskim powiecie upłynęło spokojnie i bezpiecznie. – Policja nie miała zgłoszeń o poważnych zdarzeniach kryminalnych. Policjanci interweniowali 169 razy, zatrzymali 3 kierujących pod wpływem alkoholu i 1 pod wpływem narkotyków, byli wzywani do 16 kolizji drogowych. Zatrzymane zostały 3 osoby poszukiwane – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka policji. 

W świąteczne dni od 24 do 26 grudnia policjanci interweniowali 169 razy. To mniej niż w roku 2021, kiedy odnotowano 203 interwencje.  Najwięcej pracy policjanci mieli w Wigilię. Wówczas interweniowali aż 74 razy. -Większość  z nich to tzw. interwencje domowe, niestety związane z nieporozumieniami i agresywnym zachowaniem osób pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia 13 osób, 6 w Wigilię i 6 drugiego dnia świąt. Nie zanotowaliśmy poważnych przestępstw kryminalnych – informuje M. Barska. W czasie trzech świątecznych dni zielonogórscy policjanci zatrzymali także 3 osoby poszukiwane.

Nie było wypadków drogowych
Na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a policjanci ruchu drogowego wezwani byli do 16 kolizji. – Wszystkie policyjne patrole oczywiście kontrolowały trzeźwość kierujących. Zatrzymano 3 kierujących pod wpływem alkoholu, 1 pod wpływem narkotyków oraz cztery osoby kierujące mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych – tłumaczy rzeczniczka policji. Niechlubną rekordzistką była 37-letnia mieszkanka powiatu świebodzińskiego zatrzymana wczoraj (26.12). Do zatrzymania doszło dzięki czujności policjanta po służbie, który zauważył dziwnie poruszającego się Volkswagena. – Nieodpowiedzialna kobieta mając w organizmie 2,13 promila alkoholu wiozła w samochodzie swoją 4-letnią córkę. Natomiast patrol Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim także wczoraj zatrzymał obywatela Ukrainy, który mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu wjechał prowadzonym przez siebie Alfa Romeo w uliczną lampę w Przylepie – informuje policja.

Dzisiaj od świtu zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą w całym powiecie działania „TRZEŹWOŚĆ”. Zatrzymany został dotychczas jeden kierujący, który miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here