Kiedy rozpocznie się budowa ronda przy al. Wojska Polskiego i ul. Zacisze?

0
734
Rondo przy al. Wojska Polskiego w Zielonej Górze
fot. Google Maps

O budowie ronda na skrzyżowaniu przy al. Wojska Polskiego i os. Zacisze mówi się od dawna. Na drodze do zmian w tym miejscu stanęła przybudówka do domku winiarza, która była wpisana do rejestru zabytków. Kiedy uzyskano pozwolenie na jej wyburzenie, prace ruszyły. Ale do budowy samego ronda droga jeszcze daleka.

Rondo przy al. Wojska Polskiego w Zielonej Górze

To rondo jest na etapie projektowania. W lipcu powinniśmy uzyskać projekt z pozwoleniem na budowę. A potem można myśleć o realizacji. Ale na odzwierciedlenie w postaci budowy, najwcześniej możemy liczyć w 2019 roku – wyjaśniał na antenie Radia Index, Janusz Kubicki, prezydent miasta. Wyjaśniał, że prace przy tego rodzaju budowach wymagają czasu. Bo przecież poza projektem musi być jeszcze przetarg, wyłonienie wykonawcy i dopiero później prace ściśle budowlane. Tłumaczył także, że budowa ronda niestety nie rozwiąże wszystkich problemów komunikacyjnych w tym miejscu. – Wzrosła ilość aut, przepustowość jest mniejsza. Rondo, które chcielibyśmy, żeby tam powstało, jest rudne do realizacji – tłumaczy.

Przypomnijmy, że miasto ma w planach także przebudowę ulicy Zacisze na drogę czteropasmową. Mają pojawić się tutaj buspasy i włączenia oraz wyłączenia dla prawoskrętów. Powstanie tu również ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe, zostanie przebudowane oświetlenie (czytaj więcej: Ul. Zacisze będzie czteropasmowa)

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here