Kiedy otwarcie wiaduktu na ul. Zjednoczenia? Miasto podaje daty

0
1927
fot. ZielonaNews.pl

Miasto sprawdziło stan wiaduktu przy ul. Zjednoczenia. Podało też dat otwarcia mostu. – W zależności od terminu zakończenia robót i po koniecznym okresie związania betonu przewiduje się oddanie obiektu do ponownego użytku 24 lub 27 grudnia – informuje urząd miasta.
Wiadukt przy ul. Zjednoczenia. Kiedy otwarcie?

Jak poinformował magistrat na swoim fanpage na Facebooku we wtorek (5 grudnia) opiekujący się obiektem prof. Adam Wyskokowski z UZ wraz ze swoim współpracownikiem sprawdzili stan techniczny dylatacji na wiadukcie przy ul. Zjednoczenia. – Zgodnie z wcześniejszymi informacjami szerokość szczeliny dylatacyjnej jest analogiczna do tej, którą zaobserwowano zeszłej zimy – tłumacza urzędnicy. Od razu miasto przystąpiło do prac. Naspawano dwie blachy maskujące na każdym z pasów ruchu. To, jak zapewnia magistrat, ma w przyszłości zapobiec uszkodzeniom pojazdów.

Degradacja środkowej podpory
Poza szczeliną dylatacyjną kontrola wykazała postępującą degradację dolnej części środkowej podpory nr 9. – W celu ponownego oddania do użytku wiaduktu musi zostać wykonany żelbetowy kielich wzmacniający filar pod dylatacją. Do końca tygodnia wykonany zostanie przez prof. Wysokowskiego projekt wspomnianego kielicha, który będzie zrealizowany w przyszłym tygodniu przez profesjonalną firmę realizującą obok odbudowę wschodniej nitki wiaduktu. W zależności od terminu zakończenia robót i po koniecznym okresie związania betonu przewiduje się oddanie obiektu do ponownego użytku 24 lub 27 grudnia – informuje urząd miasta,.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here