Jakie auto wynajmiesz w wypożyczalni w Zielonej Górze?

0
369
Jakie auto wynajmiesz w wypożyczalni w Zielonej Górze?
fot. materiały prasowe

Wypożyczanie samochodów z każdym rokiem zyskuje na popularności i stanowi coraz poważniejszą alternatywę dla jeżdżenia własnym autem. W wielu przypadkach jest to po prostu bardziej ekonomiczne i opłacalne, a do tego niejednokrotnie zwyczajnie wygodniejsze. Mowa tu zarówno o wynajmie krótkoterminowym, jak i o opcji jaką jest wynajem długoterminowy – oba rozwiązania są coraz częściej wybierane przez kierowców w zależności od ich zapotrzebowania.

Firmy oferujące wypożyczenie samochodów są już dostępne praktycznie w całej Polsce i mają swoje siedziby w większości miast i aglomeracji. Nie inaczej jest w Zielonej Górze, gdzie chętni również mogą skorzystać z dość bogatej oferty wypożyczalni, które wciąż poszerzają swoje floty i mają do zaoferowania ciekawe samochody, spełniające nawet najbardziej wyśrubowane oczekiwania klientów.

Wypożyczalnia samochodów – Zielona Góra

Zielona Góra to największe miasto województwa lubuskiego i jedna z jego dwóch stolic, w której znajdują się siedziby ważnych organów terytorialnych i państwowych – Sejmiku Województwa Lubuskiego, samorządu województwa, a także marszałka i zarządu województwa lubuskiego i podległych jednostek. Rezyduje tam także starosta powiatu zielonogórskiego oraz biskup. Szacuje się, że Zielona Góra ma około 150 tysięcy mieszkańców – jest więc sporym ośrodkiem, a w położonym nieopodal Babimoście znajduje się również port lotniczy obsługujący połączenia nadziemne z Warszawą.

Nic więc dziwnego, że i rynek wypożyczalni samochodów w Zielonej Górze się rozwija, gdyż wiele osób nie tylko tam mieszkających potrzebuje wynająć samochód, ale także sporo przyjezdnych, którzy odwiedzają miasto i okolicę w celach turystycznych lub biznesowych.

Jeśli zastanawiasz się czy to skomplikowana operacja, warto zajrzeć tutaj: Jak szybko i tanio wypożyczyć auto we Wrocławiu?

Wypożyczenie samochodu może być bowiem długoterminowe, a oferty różnych firm są coraz częściej konkurencyjne w stosunku na przykład do zakupu auta w leasing. Przy czym tutaj nie musimy wiązać się długą umową i ponosić szeregu skomplikowanych konsekwencji w przypadku jej zerwania. Elastyczność wypożyczalni samochodów jest duża i proponują one pojazdy na miesiąc, dwa, pół roku czy nawet rok. Dlatego też coraz częściej ludzie decydują się na wypożyczenie, a nie zakup. Szczególnie, że w dzisiejszym świecie wszystko dzieje się dynamicznie i nie wiadomo jaka będzie nasza sytuacja za jakiś czas i tym samym – jakie będzie nasze zapotrzebowanie na samochód. Istnieje też naturalnie wersja wypożyczenia krótkoterminowego już nawet na jedną dobę, dwa dni czy tydzień. To idealne rozwiązanie dla osób, które przyjeżdżają do miasta pociągiem lub przylatują samolotem i potrzebują auta, aby poruszać się sprawnie po okolicy.

Jaki samochód można wypożyczyć w Zielonej Górze?

W Zielonej Górze podobnie jak w innych miastach klienci mogą wynająć auta podzielone w podstawowy sposób na segmenty. Nie różni się więc w tym zakresie od pozostałych miejsc w kraju, o czym świadczyć może obecność na zielonogórskim rynku firmy carfree.pl – jednego z liderów branży. Kierowcy mają więc w czym wybierać w zależności od swoich predyspozycji i zapotrzebowania.

  • Segment A – tutaj znajdziemy choćby Mitsubishi SpaceStar z litrowym benzynowym silnikiem, mocą 74 KM i bardzo niskim spalaniem, w którym jednak możemy czuć się komfortowo.
  • Segment B – w tym segmencie możemy liczyć na nowego Forda Fiestę o pojemności 1.1 z automatyczną klimatyzacją i pięcioma drzwiami lub auto w podobnym standardzie takie jak Skoda Fabia czy Hyundai i20.
  • Segment C – to już samochody nieco wyższej klasy, jak na przykład Seat Leon (1.2 i 85 KM) z komputerem pokładowym, elektrycznymi i podgrzewanymi lusterkami. Może to też być Opel Astra lub Hyundai i30.
  • Segment SUV – to segment dla najbardziej wymagających klientów, którzy chcą mieć auto z namiastką luksusu. Czeka więc tu na nas Nissan Qashqai z bardzo bogatym wyposażeniem.

Wynajem samochodów w Zielonej Górze jest więc jak widać sprawą niezbyt skomplikowaną, gdyż załatwienie formalności nie wymaga żadnych skomplikowanych przedsięwzięć, a wybór samochodów, którymi możemy się poruszać korzystając z usług wypożyczalni jest naprawdę spory.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here