Jak urządzić kawalerkę – 5 porad

0
351
fot. materiały prasowe

Urządzenie kawalerki dla wielu osób wydaje się zadaniem bardzo trudnym. Wystarczy jednak wykorzystać kilka prostych porad, aby niewielka przestrzeń prezentowała się atrakcyjnie i estetycznie. O czym warto wiedzieć przed rozpoczęciem aranżowania przestrzeni?

Wybierz jasne meble

Elementami wystroju wnętrz, które w największym stopniu wpływają na prezentowanie się danej przestrzeni, są meble. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku niewielkich mieszkań są jasne meble, które rozświetlą przestrzeń i optycznie ją powiększą. Warto wybierać modele w odcieniach beżu, kremu czy jasnej szarości. Tak dobrane szafki, komody, półki nadadzą kawalerce nowoczesności i lekkości. Warto dopasować kolorystycznie również meble do łazienki, tak aby styl w całym mieszkaniu pozostał ten sam. W ten sposób stworzymy spójną całość, która będzie praktyczna w wyjątkowo elegancka.

Wydziel strefy w mieszkaniu

Nawet w kawalerce, stosując proste rozwiązania, można skutecznie wydzielić strefy oddzielające poszczególne części metrażu. Oprócz właściwego rozmieszczenia mebli warto zastosować odmienne oświetlenie, które w dekoracyjny sposób pozwoli na wyznaczenie konkretnych stref. Część kuchenną można również oddzielić od salonu poprzez ustawienie na granicy kanapy. Możemy dodatkowo podkreślić to dywanem w odpowiedniej wielkości.

Wybierz zabudowę meblową

Kawalerki zazwyczaj są niewielkie i ustawianie w nich licznych szaf i półek niekorzystnie wpływa na ich prezentacje. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się wykorzystanie zabudowy meblowej w na całej powierzchni ściany lub na przykład w jej rogu. W ten sposób unikniemy efektu nadmiaru i sprawimy, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie bardziej uporządkowanemu. Dzięki zabudowie meblowej możemy również wygodnie trzymać wszystkie niezbędne akcesoria, ubrania, sprzęty.

Wykorzystaj lustra

Lustro optycznie powiększy nawet wyjątkowo niewielkie pomieszczenie, dlatego warto dodatek ten wykorzystać nie tylko w łazience. Eleganckie lustro umieśćmy na przykład nad komodą, kanapą, tak by odbijało się w nim pomieszczenie. O lustrze warto pomyśleć również przy wybieraniu mebli. Obecnie wiele modeli szaf wzbogacone jest o taki element. Co więcej, lustro w mieszkaniu zawsze jest praktyczne i nigdy się nie znudzi!

Unikaj nadmiaru

Wiele osób decydujących się na zamieszkanie w kawalerce, niepotrzebnie umieszcza w niej nadmiar przedmiotów. Liczne obrazy, kolorowe dywany, ozdoby, mimo że dobrze sprawdziłyby się na większym metrażu, w przypadku kawalerek powodują efekt bałaganu. Lepiej ograniczyć liczbę ozdób, dodatków i postawić na uniwersalny minimalizm i nowoczesny styl. Pamiętajmy, że chcąc nadać kawalerce unikalnego charakteru, nie musimy decydować się na jej przepełnienie gadżetami i dodatkami.

Niewielka kawalerka również może być wyjątkowo elegancka i praktyczna. Wykorzystując jasne kolory mebli, ścian, a także rezygnując ze zbędnych dodatków, jesteśmy w stanie stworzyć przytulne wnętrze, w którym chętnie będziemy przebywać. Pamiętajmy, że nawet wyjątkowo niewielki metraż nie jest przeszkodą, aby nasza kawalerka była zaskakująco urokliwa.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here