Jak tanio kupić samochód marzeń? Aukcje internetowe przychodzą z pomocną dłonią!

0
129
fot. materiały prasowe

Nie ma co ukrywać – każdy z nas zawsze chce kupić to, co cechuje się najlepszymi parametrami, ale przy tym pozostaje okazją cenową. Z tego powodu takie święta, jak „black friday”, czy też okazje sezonowe przyciągają spore zainteresowanie konsumentów. W kwestiach aut jest jednak nieco trudniej. Na rynku wtórnym okazje znaleźć można zawsze i wszędzie, niemniej jednak trzeba się trochę napocić. Szczęściu jednak można pomóc. Nie od dzisiaj popularnością cieszą się licytacje. Zainteresowanych okazjami na internetowych aukcjach trudno wymienić. Z czego to wynika? Z tego, że przy odrobinie szczęścia wylicytowanie samochodu marzeń nie jest fikcją. To też spora dawka emocji, gdy rywalizujemy z innymi zainteresowanymi danym pojazdem. Z jakich licytacji warto skorzystać?

Dlaczego warto spróbować swoich sił w licytacji internetowej?

Warto zwrócić uwagę na aukcje przeprowadzane w internecie z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze to tam masz szansę znaleźć samochód godny zakupu w przystępnej cenie. Wystawiający zawiera kwotę minimalną, na jaką w ostateczności może się zgodzić w przypadku jej osiągnięcia, i jest zobowiązany do sprzedaży. To praktycznie zawsze szansa na to, aby zdobyć atrakcyjny samochód w atrakcyjnej cenie. Drugi powód stanowi przystępny wgląd do historii pojazdu. Opisy są zazwyczaj rzetelne i dokładne, dzięki czemu nic się przed Tobą nie ukryje. Wielu sprzedających umożliwia ponadto wcześniejsze obejrzenie samochodu. To niezwykle wygodne. Po trzecie nad każdą licytacją czuwa specjalista. To zapewnia na przykład firma Expert Auctions, której atrakcyjne licytacje znajdziesz pod linkiem https://expert-auctions.eu/pl. Ostatnim, czyli czwartym powodem jest to, że aukcji jest tyle, ile rodzajów pojazdów. Dlatego też w jednym miejscu masz dostęp do ciekawej oferty samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, czy też do maszyn rolniczych, autobusów lub jachtów i łodzi.

Czy opłaca się skorzystać z licytacji komorniczych?

Uwagę wielu przyciągają również licytacje komornicze. Przystąpić może do nich praktycznie każdy, dzięki czemu cieszą się one zainteresowaniem. Warto jednak pamiętać, że konieczne jest zapłacenie tak zwanego wadium. Co to oznacza? Wadium to opłata wynosząca 10% licytowanego przedmiotu. To warunek, który należy spełnić, ponieważ dzięki niemu komornik może zyskać pewność, że wygrana osoba uiści pełną kwotę w momencie, gdy wygra. W przypadku przegranych w licytacji kwota wadium jest oczywiście zwracana. Czy warto skorzystać z tej opcji? Dobrze jest pamiętać, że cały proces zatwierdzenia przez sąd może długo potrwać, a także w przypadku pojazdów nie ma możliwości uprzedniego sprawdzenia stanu technicznego.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here