Jak przygotować szkolenie w czasach Covid-19?

0
366
fot. materiały prasowe

Epidemia koronawirusa wpłynęła na każdą chyba branżę w mniejszym lub większym stopniu. Szeroko rozumianą branżę usług edukacyjnych dotknęła jednak wyjątkowo. Przez kilkanaście tygodni organizowanie jakichkolwiek spotkań w modelu stacjonarnym było właściwie niemożliwe. Dzisiaj sytuacja wygląda już znacznie lepiej, co jednak nie oznacza, że szkoleń nie trzeba przygotowywać nieco inaczej niż dotychczas. 

  1. Zadbaj o bezpieczeństwo

  2. Bo liczy się miejsce

Zadbaj o bezpieczeństwo

Organizując jakiekolwiek wydarzenie o charakterze biznesowo-edukacyjnym, niezależnie od tego, czy mają to być negocjacje, warsztaty, szkolenia, seminarium czy konferencja, trzeba wziąć pod uwagę szczegółowe wymogi sanitarne. Przede wszystkim po stronie organizatora będzie zapewnienie maseczek jednorazowych, odpowiednio umiejscowionych i łatwo dostępnych płynów lub żelów do dezynfekcji rąk. Potrzebne są także rękawiczki jednorazowe.Całe potrzebne wyposażenie powinno być odpowiednio zdezynfekowane i oczyszczone. Warto zadbać o długopisy jednorazowe, w tym przypadku także kubki jednorazowe i talerzyki papierowe będą najlepszym rozwiązaniem. Koniecznie trzeba zadbać o to, aby ryzyko ewentualnego zakażenia kogokolwiek podczas spotkania zredukować do minimum, nawet jeśli w kręgu gości wydarzenia znajdzie się osoba, która będzie nieświadomym nosicielem wirusa wywołującego chorobę Covid-19.

Bo liczy się miejsce

Ogromne znaczenie będzie miał jednak przede wszystkim wybór miejsca. Rezerwację online sal konferencyjnych należy zrobić jak najszybciej. Można skorzystać np. z portalu https://www.salebiznesowe.pl/, który daje szeroki przegląd dostępnych miejsc. Teraz nie chodzi bowiem jedynie o estetykę wnętrza, łatwość dojazdu do danego miejsca, atrakcyjne warunki wynajmu powierzchni. Liczyć się musi przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników. Po pierwsze więc należy dopasować wielkość sali do liczby uczestników tak, aby zapewnić im komfort i możliwość utrzymania bezpiecznej od siebie odległości. Konferencja, na której jeden uczestnik siedzi bezpośrednio przy drugim na tym etapie jest po prostu nie do wyobrażenia. Oczywiście nie sposób zapanować nad tym, czy wszyscy będą zachowywali dystans społecznych podczas przerw lub obiadu, ale na sali wykładowej rozłożenie miejsc powinno uwzględniać potrzebę zachowania odpowiedniej odległości między jedną a drugą osobą. Bardzo ważna jest także drożność wentylacji i klimatyzacji. Warto wybierać pomieszczenia z dużą liczbą okien, które łatwo wywietrzyć w czasie przerwy. Wirusolodzy zwracają bowiem uwagę, że odpowiednio częste wietrzenie pomieszczeń radykalnie zmniejsza szansę zakażenia.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here