Jak dbać o wzrok zimą? Z najlepszymi sposobami przychodzi KODANO Optyk!

0
53
fot. materiały prasowe

Zima to magiczny okres pełen śniegu, mrozu i uroku przyrody, ale również czas, w którym nasze oczy potrzebują szczególnej opieki. Zmienne warunki atmosferyczne, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach i krótsze dni mogą wpływać na komfort widzenia. Dlatego warto zadbać o swoje oczy i zaplanować wizytę w salonach KODANO Optyk.

  • KODANO Optyk, Focus Mall Zielona Góra, ul. Wrocławska 17, tel. 535 363 221

Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych sposobów dzięki którym Twoje oczy będą w świetnej kondycji:

1. Odpowiednia ochrona przed zimowym słońcem:

Zima nie oznacza, że promieniowanie UV jest mniej szkodliwe. Wręcz przeciwnie, odbijający się od śniegu promień słoneczny może być intensywny. Dlatego noszenie okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV jest istotne, nawet w pochmurne dni. To nie tylko chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem, ale także zapobiega oślepieniu od odbijającego się światła.

2. Pielęgnacja suchej skóry wokół oczu:

Zimne powietrze na zewnątrz i suche ogrzewanie wewnątrz mogą prowadzić do przesuszenia skóry wokół oczu. Używaj nawilżających kremów, aby utrzymać elastyczność skóry i zapobiec podrażnieniom.

3. Regularne przerwy podczas pracy przy komputerze:

W zimie, kiedy dni są krótsze, wielu z nas spędza więcej czasu przed ekranami komputerów. Regularne przerwy, ćwiczenia dla oczu i patrzenie w dal przez okno pomagają zmniejszyć zmęczenie oczu i poprawić ogólny komfort widzenia.

4. Unikanie nadmiernej ekspozycji na sztuczne światło:

W zimie, kiedy wieczory są długie, korzystamy z sztucznego oświetlenia. Unikaj nadmiernego narażania oczu na ekran komputera czy telewizora przed snem, aby zapewnić lepszy sen i ogólną kondycję wzroku.

5. Korzystanie z promocji w KODANO Optyk:

Aktualnie trwa wyjątkowa promocja w salonach KODANO Optyk – WSZYSTKIE oprawki okularowe za 1 zł w ramach zakupu kompletnych okularów korekcyjnych (oprawki oraz soczewki okularowe). To doskonała okazja, aby znaleźć modne i funkcjonalne okulary w atrakcyjnej cenie, dbając jednocześnie o zdrowie wzroku.
Dodatkowo, przy zakupie okularów, profesjonalne badanie wzroku jest wliczone w cenę! To niepowtarzalna okazja, aby zadbać o swoje oczy bez obciążenia portfela.

Warto pamiętać, że oczom trzeba poświęcić czas i uwagę, gdy warunki mogą być bardziej wymagające. Drobne działania mogą sprawić, że nasze oczy będą czuły się komfortowo i zdrowo, a jednocześnie będziemy mogli cieszyć się zimowym urokiem bez obaw o zdrowie naszych oczu.

Już dziś skorzystaj z promocji WSZYSTKIE oprawki okularowe za 1 zł w salonach KODANO Optyk!

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here