ID Logistics rekrutuje ponad 800 osób

0
547
fot. materiały prasowe ID Logistics

Jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce i Europie ID Logistics przygotowuje się do otwarcia dużego i nowoczesnego centrum logistycznego o powierzchni 80 tys. mkw., gdzie zatrudnienie znajdzie ponad 800 osób – managerów, specjalistów i pracowników magazynowych.
Kto znajdzie pracę?

Centrum logistyczne w Rokitnie, z którego ID Logistics ma zarządzać dostawami i zamówieniami e-commerce, zostanie uruchomione operacyjnie we wrześniu tego roku. A już teraz ten pracodawca rozpoczął rekrutację do swojego zespołu. W Rokitnie zatrudnienie znajdzie 150 managerów (operacyjnych i technicznych, w tym ds. bezpieczeństwa, kontroli stocku, liderów zmiany, in.) i specjalistów (administracyjnych, ds. raportów i analiz, procesów magazynowych, HR, BHP, IT, jakości, administracji magazynowej, in.) oraz 650 pracowników magazynowych i operatorów wózków widłowych.

Szanse na zawodowy rozwój
Praca w ID Logistics daje wyjątkowe możliwości i szanse poznania logistycznych standardów na światowym poziomie. Zapewniamy, że wszystkie otrzymane przez nas zgłoszenia zostaną rozpatrzone, i to niezależnie od tego, czy kandydaci mają już doświadczenie w logistyce, czy dopiero chcieliby je zdobyć. Gorąco zachęcamy więc do wzięcia udziału w rekrutacji i dołączenia do naszego zespołu – mówi Małgorzata Hornig, dyrektor HR, ID Logistics Polska.

Komfortowa przestrzeń i dowozy do pracy
Jako znany i ceniony w branży logistycznej pracodawca ID Logistics przywiązuje dużą wagę do komfortu i bezpieczeństwa pracy. Aby jak najlepiej dopasować się do potrzeb lokalnego rynku pracy, firma konsultowała się z miejscowym urzędem pracy i władzami samorządowymi.
Dla pracowników w tym regionie bardzo ważny jest szybki i łatwy dojazd do pracy. To dlatego niezmotoryzowanym pracownikom z okolicznych miejscowości zapewniamy bezpłatny transport do i z pracy. A dla tych, którzy posiadają własne pojazdy, tuż przy magazynie zapewnimy duży parking – mówi Małgorzata Hornig.

Przestronne szatnie i łazienki

Budynek centrum logistycznego w Rokitnie, zarówno w części magazynowej jak i socjalno-biurowej, został zaprojektowany tak, aby spełniał najnowsze wymogi w zakresie bezpieczeństwa i ergonomii pracy. Dla pracowników będą przygotowane przestronne szatnie o łącznej powierzchni 1100 mkw. oraz komfortowe łazienki z prysznicami. Do ich dyspozycji ma być też duża jadalnia (800 mkw.), ze stolikami dla 200 osób, wyposażona w nowoczesny sprzęt AGD, w tym lodówki, czajniki, kuchenki mikrofalowe oraz automaty z napojami i przekąskami. W dwukondygnacyjnym budynku zostaną zainstalowane windy. Pracownikom magazynowym firma zapewni posiłki, otrzymają oni też nową, ergonomiczną odzież, dostosowaną do warunków pracy.

Ułatwienia w pracy
Różnego rodzaju rozwiązania, które zwiększą komfort pracy, zastosowane będą też w hali magazynowej. Wśród nich wymienić można specjalnie zaprojektowane stacje pakowania produktów, oświetlenie LED czy nowoczesny sprzęt magazynowy, w tym m.in. wygodne w codziennym użytkowaniu wózki jezdniowe z bateriami litowo-jonowymi. Dużym ułatwieniem w codziennej pracy ma być automatyzacja operacji magazynowych, która zastąpi ręczne sortowanie czy ułatwi transport towarów w magazynie.

Szeroki wachlarz benefitów i szkoleń
Dla pracowników w Rokitnie ID Logistics przygotowało różnego rodzaju benefity i dodatki. Już od pierwszego dnia pracy mogą liczyć na bogaty fundusz socjalny, prywatną opiekę medyczną czy możliwość skorzystania z preferencyjnych warunków ubezpieczenia na życie. Osobom, które chciałyby pracować jako operatorzy wózków widłowych, a nie mają jeszcze uprawnień, ID Logistics zapewni odpowiednie szkolenia. Specjalnie dla nowych pracowników ID Logistics opracował też program „First day at work”, który ma bezstresowo wprowadzić do firmy i wdrożyć do pracy.
W ID Logistics działa przejrzysty system nagród. Firma stawia na szkolenia i rozwój zawodowy pracowników, w tym awanse wewnętrzne i możliwość zdobycia doświadczenia w innych oddziałach ID Logistics na świecie.

ID Logistics – nowy pracodawca w gminie Przytoczna
Wywodząca się z Francji Grupa ID Logistics jest dziś jednym z największych a jednocześnie najbardziej innowacyjnych operatorów logistycznych, który w 17 krajach zarządza magazynami o powierzchni ok. 6 mln mkw. i zatrudnia ponad 21,5 tys. osób. W Polsce działa od ponad 13 lat, gdzie zespół ok. 3,5 tys. pracowników odpowiada za obsługę 16 centrów logistycznych, z których towary dostarczane są do popularnych sieci handlowych i firm z branż: FMCG, kosmetycznej i e-commerce. Jako pracodawca ID Logistics stawia na przedsiębiorczość, doskonałość operacyjną, ambicje i wsparcie. Za swoje działania na rzecz pracowników w 2019 r. firma otrzymała tytuł Odpowiedzialnego Pracodawcy – Lidera HR.

Nowe centrum logistyczne ID Logistics w Rokitnie położone jest ok. 45 km od Gorzowa Wlkp., 85 km od Zielonej Góry i 114 km od Poznania. Adres: Rokitno Stacja 2, 66-340 Rokitno-Stacja.

Ogłoszenia o pracę w magazynie w Rokitnie można znaleźć na stronie:
https://pracaidlogistics.personnelservice.pl/

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here