„Historia ukryta w piosenkach”, czyli 100 lat historii polskiej piosenki. Posłuchamy online

0
212
fot. materiały prasowe Zielonogórskiego Ośrodka Kultury

Zielonogórski Ośrodek Kultury na 11 listopada zaplanował niezwykły koncert, a bezpłatną relację z tego wydarzenia udostępni na Facebooku oraz Youtube. ZOK chce także wspierać lokalnych artystów.
– Postanowiliśmy wrócić również do idei wspierania artystów stąd. Podobnie jak wiosną, do współpracy zapraszamy tych, którzy związani są z Zieloną Górą i jej okolicami. Ubiegłoroczny koncert z okazji Dnia Niepodległości był właśnie takim projektem. Został on wspaniale przyjęty przez publiczność Planetarium Wenus oraz otrzymał wiele wspaniałych recenzji. Nie pozostaje zatem nic innego jak przedstawić go szerszemu gronu odbiorców, właśnie poprzez relację w internecie – informuje ZOK.

Koncert Historia ukryta w piosenkach to bardziej widowisko niż koncert, bardziej ważne dla każdego z nas treści niż tylko piosenki. Sam dobór utworów składa się na historię Polski począwszy od międzywojnia po czasy nam współczesne. Niezapomniane songi, świetne muzyczne aranżacje, doskonali artyści i pomysłowo dobrane stroje dają na scenie zamierzony przez autorów efekt. Warto się wybrać, posłuchać, zobaczyć i przeżyć polskie dzieje z polskimi piosenkami…” (cytat z materiałów promocyjnych)
Koncert „Historia ukryta w piosenkach” jest rodzajem koncertu-opowieści, na którego program składa się kilkanaście polskich piosenek z repertuaru takich artystów jak Mieczysław Fogg, Sław Przybylska, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Stanisław Sojka czy Grzegorz Ciechowski i Grzegorz Turnau, wykonywanych we współczesnych aranżacjach. Utwory obejmują blisko 100 lat historii polskiej piosenki, która towarzyszyła najbardziej tragicznym i dramatycznym wydarzeniom w dziejach naszego kraju. Wszystkie piosenki składają się na swoistą historię, której wątkiem wiodącym jest Polska.
Wykonawcy to 10 osobowy zespół instrumentalno-wokalny, w skład którego wchodzą artyści i ludzie sceny z kręgu zielonogórskiego środowiska muzycznego i aktorskiego. Zespół pracuje pod kierownictwem muzycznym pianisty Alberta Bezdziczka.

Skład zespołu:

Albert Bezdziczek – fortepian, kierownictwo muzyczne

Janusz Lewandowski – bass, kontrabas

Edward Piniuta – perkusja

Mateusz Skrzypczak – saksofon

Marek Kruszyna – gitara

Katarzyna Pusowska – śpiew, skrzypce

Anna Kalinowska, Jadwiga Macewicz, Tomasz Łupak – śpiew

Andrzej Winiszewski – akordeon, słowo wiążące, multimedia

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here