47 autobusów elektrycznych za ok.120 mln zł trafi do Zielonej Góry. Ruszył przetarg

2
1560
Elektryczne autobusy w Zielonej Górze
W Zielonej Górze były już testowane elektryczne autobusy

1 lutego MZK Zielona Góra ogłosiło przetarg na  zakup elektrycznych autobusów. Ma trafić do nas łącznie 47 pojazdów z napędem eklektycznym o długości 12 metrów. Wartość przetargu to 120 mln zł.

Ruszył przetarg na elektryczne autobusy w Zielonej Górze. To ewenement

To rekordowa kwota jaką do tej pory na ten cel chce przeznaczyć jakiekolwiek polskie miasto. Warto podkreślić, że po zrealizowani inwestycji 60 procent taboru będzie wyposażona w napęd elektryczny. Oprócz niskopodłogowych autobusów miejskich do zielonogórskiego MZK mają trafić także 2 pojazdy serwisowe, w tym pojazd utrzymania ruchu  i pojazd pogotowani technicznego.

Elektryczny tabor do listopada 2018 roku

Pierwsze nowe pojazdy elektryczne miałyby trafić do Zielonej Góry w czerwcu 2018 roku, a do końca września 2018 wszystkie zamówione elektryczne autobusy. W mieście dodatkowo pojawi się także 11 ładowarek do szybkiego ładowania pojazdów na prąd pod pantografy zamontowane na autobusach.

Zamówienie na autobusy na diesel

Warto dodać, że jednocześnie MZK Zielona Góra złożyła drugie zamówienie na dostawę 17 autobusów, ale na diesel. Wartość tego zamówienia to 28,6 mln zł. Nowe autobusy miałyby zostać dostarczone do Zielonej Góry do końca roku. Wartość tej inwestycji szacowana jest na 28,6 mln zł.

Termin składania ofert dla obu zamówień, zarówno na autobusy elektryczne jak i te na olej napędowy, mija 10 marca.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Przebudowa al. Westerplatte w której nie bedzie juz zatoczek autobusowych ze wzg na ekologię juz śmierdziała. Wiedziałem, ze nikt nie zrobiłby takiej głupoty chyba ze zaraz bedzie ogromny przetarg i ktoś dostanie swoją dole. I co? I nagle największy przetarg w Polsce.. sprawa nie przejdzie bez echa. Na głównej ulicy miasta maja zostać zlikwidowane zatoczki. Na ulicy ktora juz w sie korkuje a w godzinach szczytu sie tam 'stoi’. Teraz jak korek sie zacznie na Elzbietankach, to skończy sie przy dworcu PKP.

  2. Jak wszystkie osiołki jeżdżą za baranami głównymi w dodatku nie powiem jak i z jakim czasem reakcji na światło itp to cóż mogę powiedzieć 😉 kupcie rowery <3

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here