Dziwne konstrukcje nad al. Wojska Polskiego. Czy będą utrudnienia?

0
535
fot. ZielonaNews.pl

Przy al. Wojska Polskiego pojawiły się dziwne metalowe konstrukcje. Część zielonogórzan z pewnością już się oswoiła z takim widokiem, bo pojawiły się one wcześniej m.in. przy ul. Zamkowej czy ul. Batorego i Trasie Północnej. Ma to związek z pracami prowadzonymi przez zielonogórskie wodociągi. Chodzi o by-passy. – Czy będą utrudnienia? – zapytaliśmy zielonogórskie wodociągi.
Metalowe konstrukcje przy al. Wojska Polskiego. Czy będą utrudnienia?

Metalowe konstrukcje mają związek  z renowacją sieci kanalizacyjnej. Jak poinformowała nas Monika Turzańska z zielonogórskich wodociągów, utrudnień nie będzie. A to właśnie dzięki tym metalowym konstrukcjom. Nad drogą przeprowadzona jest bramownica tworząca specjalny by-pass do przepompowania ścieków, który niweluje utrudnienia w ruchu drogowym. – Prace powinny zakończyć się do końca roku – poinformowała nas M. Turzańska.

Trzy konstrukcje
W centrum zamontowane są łącznie trzy takie konstrukcje. Jedna znajduje się na wyjeździcie z ul. Wojska Polskiego w ul. Reja, druga na wysokości parkingu przy ul. Kasprowicza, a trzecia przy filharmonii od strony placu Powstańców Wielkopolskich. W ramach tych prac renowacji poddane jest 840 metrów sieci kanalizacyjnej.

Inwestycja wykonywana jest w ramach zadania „Renowacja kanalizacji na terenie aglomeracji Zielona Góra” z unijnego projektu. W sumie zmodernizowane będzie ponad 4 km sieci kanalizacji ogólnospławnej metodą rękawów nasączanych specjalnymi żywicami. Wykonawcą jest AARSLEFF Sp. z o.o. z Warszawy.

 

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here