Dziura w drodze, uszkodzona latarnia? Miasto „odpala” apkę do zgłaszania usterek

0
348
fot. Czytelnik

Od 1 marca w Zielonej Górze uszkodzenia dróg chodników czy miejskiej infrastruktury będzie można zgłosić za pomocą aplikacji TransparentneJST. 

Aplikacja do zgłaszania uszkodzeń w Zielonej Górze

Wystarczy kilka kliknięć na smartphone i będziemy mogli zgłosić różne problemy związane z miejską infrastrukturą. – Jedną z jej najważniejszych funkcji jest możliwość zgłoszenia usterek na terenie miasta. Jeżeli zobaczymy np. niedziałającą latarnię, uszkodzony parkomat, to możemy wykonać zdjęcie, a później załączyć fotografię wraz z krótkim opisem i lokalizacją w specjalnym panelu aplikacji TransparentneJST – informuje Urząd Miasta w Zielonej Górze. Potem informacja ta trafi do urzędu miasta. Zielonogórzanie, którzy zgłoszą usterkę będą mgli także śledzić postęp prac. Do ich wglądu będzie informacja o statusie zgłoszenia.

Alerty i konsultacje społeczne

To jednak nie koniec funkcji aplikacji. Zielonogórzanie po zainstalowaniu aplikacji będą otrzymywali np. alert pogodowy czy informację o zbliżających się wydarzeniach. Aplikacja będzie także wykorzystywana do konsultacji społecznych. – Teraz każdy mieszkaniec za pomocą TransparentneJST może wypełniać ankiety dotyczące danej sprawy, otrzymywać powiadomienia o planowanych konsultacjach, o ich rozpoczęciu, a także o publikacji wyników – tłumaczy magistrat.

JAk wyjaśniają urzędnicy aplikacja jest do pobrania za darmo w  sklepie Google Play i App Store. Jej poszczególne opcje są również dostępne w wersjach przeglądarkowych: zgłoszenia problemów i miejskie ogłoszenia na stronie zielonagora.wkontakciejst.pl

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here