Działania “Trzeźwy kierowca”. Miła niespodzianka dla policjantów

2
159
fot. Lubuska Policja

– Miłą dla policjantów niespodzianką zakończyły się prowadzone przez dwa ostatnie dni działania „Trzeźwy Kierowca”. Wszyscy skontrolowani kierujący byli trzeźwi – komentuje zielonogórska policja. Trzeźwość kontrolowana przy ul. Wrocławskiej i ul. Chynów – Poznańska.
Kilkuset kierowców zostało skontrolowanych

Podczas działań policjanci skontrolowali stan trzeźwości niemal 200 kierujących. Działania „Trzeźwy Kierowca” już na stałe wpisały się w kalendarz akcji prowadzonych przez zielonogórską „drogówkę. Prowadzone już od kilku lat na zielonogórskich drogach, mimo początkowej niechęci kierujących w miarę upływu lat spotykały się z coraz większą aprobatą społeczną, ponieważ dawały wymierne efekty, tj. spowodowały eliminowanie z dróg kierujących po alkoholu, a także to, że coraz mniej takich osób decydowało się wsiąść za kierownicę – informuje zielonogórska policja.

Coraz mniej pijanych kierowców
Efektem tych prowadzonych od kilku już lat działań, jest m.in. to, że policjanci zatrzymują coraz mniej kierujących którzy decydują się wsiąść za kółko po alkoholu, a najczęściej podczas działań wszyscy kierujący byli trzeźwi. – Taki wynik najbardziej satysfakcjonuje policjantów, bo pokazuje, że ta forma prewencji jest skuteczna i przyczyniła się do zwiększenia świadomości społecznej. Wszystkie kontrole prowadzone przez policjantów odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny – informuje policja.

Surowe kary za jazdę “pod wpływem”
Przypominamy, że kierujący którzy wsiądą za kierownicę po alkoholu poniosą surowe konsekwencje. Kierujący będący w stanie nietrzeźwości otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych grzywny, a także grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast osoba po użyciu alkoholu (wartość do pół promila) popełnia wykroczenie, za które zgodnie z artykuł 87 kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu – do 30 dni – lub kara grzywny od 50 złotych do 5000 złotych. Ponadto w takim przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na określony czas.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. A co z Covid?
    Należy nosić maseczki, a tu pozwala się dmuchaći potencjalnie rozsiewać zarazę? Rozumiem, że po każdym pacjencie alkotest jest odkażany, a policjant zmienia rękawiczki i odkaża rękaw munduru?

  2. Na szczęście unikłam kontroli, bo jeden miły kierofca alfabetem Morsea dał mi znak, że we wsi łapanka.
    Co wojna i okupacja zrobiły w umysłach luckich.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here