Driftował na rondzie w Zielonej Górze (WIDEO)

0
956
fot. screen z monitoringu

19-latek driftował na rondzie w Zielonej Górze. – Nie dość, że wykonywał takie niebezpieczne manewry na drodze publicznej, to jeszcze zrobił to w dużym ruchu ulicznym powodując niebezpieczeństwo dla innych. Takie „popisy” młodego kierowcy zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu – poinformowała zielonogórska policja.

Driftował na rondzie. Nagrały to kamery

Do zielonogórskiej komendy policji trafiło nagraniez Biura Ochrony Wizyjnej. Widać na nim „wyczyny” kierującego szarym BMW. – Na nagraniu widać, jak kierujący wielokrotnie próbuje wprowadzić swoje auto w poślizg i w ten sposób przemieszczać się po rondzie w Zielonej Górze. Kierujący prowokuje tak niebezpieczne manewry poruszając się
w normalnym ruchu ulicznym, powodując w ten sposób niebezpieczeństwo dla innych. Na nagraniu widać, że umiejętności kierującego są niewielkie, bo wprowadzenie auta w poślizg sprawia mu wielokrotnie trudności – informuje policja.

Kierowcą był 19-latek

Policji nie zostawili ten sytuacji bez interwencji i pojechali do kierowcy. – Okazało się, że autorem tych manewrów jest 19-latek, który posiada prawo jazdy zaledwie od roku. Nie spodziewał się, że jego ryzykowane manewry zostaną  uwiecznione przez kamery, a konsekwencje lekkomyślności będą go dosłownie drogo kosztować. Za swoje niebezpieczne zachowanie 19-latek został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 3000 złotych – tłumaczy policja.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here