Dr Clown rozbawi dzieci pod oknami szpitala. Rusza też wirtualna terapia śmiechem

0
159
fot. materiały prasowe

1 czerwca Fundacja „Dr Clown” rusza z wirtualną terapią śmiechem i uruchomia „Śmiechofon” umożliwiający dzieciom w szpitalach indywidualne spotkania online z Doktorami Clownami. Z okazji Dnia Dziecka do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafią także wyjątkowe upominki.
Paczka z uśmiechem

W w ramach akcji „Paczka z uśmiechem”, a wolontariusze będą rozbawiać małych pacjentów pod oknami szpitali. – Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” w szpitalach i placówkach zostały wstrzymane do odwołania w całej Polsce, ale program „terapii śmiechem” kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych, a od 1 czerwca również na platformie internetowej, na której każdy rodzic będzie miał możliwość umówienia swojego dziecka na indywidualne spotkanie online z Doktorami Clownami.

Wsparcie dla dzieci

– Celem naszych aktualnych działań jest wsparcie dzieci, które odbywają leczenie w szpitalach, a z powodu COVID-19 mają ograniczoną możliwość spotkań z członkami rodziny, ale również z naszymi wolontariuszami. Szpitalne oddziały są dla nas wciąż zamknięte, ale dzięki „Śmiechofonowi”, Doktorzy Clowni mogą teraz odwiedzać chore dzieci, tyle że wirtualnie. Spotkania są bezpłatne i dostępne dla każdego! Podczas takiej rozmowy nasi Doktorzy Clowni zadbają o poprawę humoru małego pacjenta i przekażą mu mnóstwo pozytywnej energii – wyjaśnia Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

Ku zdrowiu
Wirtualne wizyty Doktorów Clownów mają na celu podniesienie motywacji do zdrowienia
i zminimalizowanie poczucia lęku, który towarzyszy zarówno chorym dzieciom, jak i rodzicom –Doktorzy Clowni podczas wizyt w szpitalach spotykają się z bólem, strachem przed zabiegami, poczuciem krzywdy, niemożliwością odreagowania napięć. W sytuacji epidemii te dziecięce lęki są spotęgowane. Pacjenci na oddziale nie mogą się spotykać na świetlicach, są odizolowani, co buduje jeszcze większe napięcie i osamotnienie. Napięcie to towarzyszy również rodzicom, których obawy również są dużo większe niż byłyby bez epidemii. Chcemy pomóc dzieciom i wesprzeć je w tych trudnych chwilach, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców i dzieci do skorzystania z naszego „Śmiechofonu” – dodaje Ewelina Gałecka, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Zielonej Górze.

Upominki na Dzień Dziecka
W Dzień Dziecka nie może także zabraknąć upominków, dlatego Fundacja „Dr Clown” przekazuje wyjątkowe „Paczki z uśmiechem”, w których dzieci znajdą kolorowanki i kredki, na ponad 60 oddziałów pediatrycznych w całej Polsce, w tym również do Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. Wolontariusze zaplanowali także animacje i zabawy pod szpitalnymi oknami. Z zachowaniem środków bezpieczeństwa oraz z maseczkami zakrywającymi kolorowe noski, Doktorzy Clowni pojawią się 1 czerwca pod szpitalem, by zanieść uśmiechy i dobre humory pacjentom i całemu personelowi.

Źródło: Materiały prasowe fundacji Dr Clown 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here