Dlaczego miasto oddaje nieruchomość Aresztowi Śledczemu za darmo?

1
1437
fot. materiały prasowe

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta (27.02), radni zdecydowali o przekazaniu działki na rzecz Aresztu Śledczego w Zielonej Górze. Wątpliwości jednego radnego wzbudził jednak fakt, iż teren ma zostać oddany całkowicie za darmo.

Za darmo, czy na zamianę?

Podczas sesji, miasto obradowało nad uchwaleniem uchwały o przekazaniu darowizny nieruchomości. Nieruchomość, o której była mowa znajduje się przy ul. Łużyckiej, przy wjeździe do Aresztu Śledczego, który sam zwrócił się do miasta z prośbą o otrzymanie tego terenu. – Nieruchomość stanowi parking dla interesantów i pracowników aresztu – wyjaśnił wiceprezydent Dariusz Lesicki. – Inne zagospodarowanie tego terenu nie wchodzi w rachubę, więc całkowicie popieramy ten wniosek – dodaje. Radny Mirosław Bukiewicz zdziwił się jednak, że miasto tak po prostu oddaje nieruchomość. – Niezależnie od tego, czy w słusznym, czy nie w słusznym celu, ale jednak oddajemy za darmo działkę o powierzchni 410 metrów kwadratowych, wartą 120 tys. zł. Dlaczego? – pyta radny. Dariusz Lesicki przyznaje, że wraz z wojewodą, miasto rozważało ewentualną zamianę nieruchomości. – Gdybyśmy mieli zamieniać się nieruchomościami należącymi do Skarbu Państwa, to byłoby to o wiele bardziej karkołomne. Dlatego uznaliśmy, że po prostu przekażemy sobie nieruchomości. W zamian mamy uzyskać nieruchomość w Nowym Kisielinie, która jest porównywalnej wartości – powiedział Dariusz Lesicki.

Dlaczego miasto nie chce sprzedać terenu?

Wśród radnych pojawiło się pytanie, dlaczego miasto nie rozważało sprzedaży nieruchomości. Jak się okazuje teren nikomu poza aresztem nie sprzyja. – Ta nieruchomość jest z każdej strony otoczona murami aresztu. To jest obszar, który jest wykorzystywany tylko przez areszt – wyjaśnił wątpliwości wiceprezydent Lesicki.  Radny Bukiewicz, poprosił jednak, żeby miasto podało informacje o nieruchomości w Nowym Kisielinie, kiedy już ją otrzyma. – Gdzie jest, na co została przeznaczona i jaka jest jej wartość – podkreślił radny.

fot. ZielonaNews

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze miasto zrobiło. areszt jest już za mały. Może go rozbudują o kilka cel, a pytający radny w nagrodę może dostać jedną z nich.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here