Czytelnicy pytają: Co z lodowiskiem w Zielonej Górze?

1
884
fot. ZielonaNews.pl

Temat powstania całorocznego lodowiska w Zielonej Górze pojawił się ostatnio pod naszymi postami kilkukrotnie. Czytelnicy dopytują, co z lodowiskiem?
To kiedy to lodowisko? – pytają Bar Ney i Lukhinio Hizagashira. A do pytania dołączają się inni Czytelnicy. – Też bym chciała się dowiedzieć czegokolwiek na temat lodowiska. Takie miasto rozwinięte, a lodowiska dalej brak  po co Wam kolejne galerie… Turystów dodatkowo prędzej lodowisko zachęci niż kolejna galeria.. – wyjaśnia pani Natalia. Ciekawa szczegółów odnośnie lodowiska jest także pani Karolina i pan Przemysław (komentarze pod postami  znajdziecie: Tu i Tu i Tu).

Temat lodowiska wraca jak bumerang
Temat lodowiska był już wielokrotnie poruszany i wraca jak bumerang zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Przypomnijmy, że w 2019 roku radni podjęli uchwałę, która miała stanowić niejako podwaliny do powstania całorocznego lodowiska na terenie elektrociepłowni. – Na, docelowo miejskiej działce, mogłoby zostać wybudowane zadaszone, całoroczne lodowisko. Pan przewodniczący deklaruje pomoc aby pozyskać środki na zrobienie pierwszego w Polsce urządzenia “ciepło na chłód” jeśli chodzi o lodowisko. Można pozyskać środki, jest na to szansa, dlatego przystępujemy do zmiany planów – mówił podczas sesji rady miasta Krzysztof Kaliszuk (czytaj więcej: Całoroczne lodowisko w Zielonej Górze).

Urząd poinformuje o konkretach
W tej sprawie wysłaliśmy zapytanie do urzędu miasta z prośbą o informację, czy coś w tej sprawie jest dalej realizowane. Pytaliśmy o to na jakim etapie są prace związane z budową lodowiska, czy miasto prowadzi rozmowy a także, czy są prowadzone prace projektowe. W odpowiedzi otrzymaliśmy jedynie informację, że jeśli będą konkretne informacje w sprawie tej inwestycji to zostaniemy poinformowani. Także z niecierpliwością czekamy!

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here