Czy w Zielonej Górze będą specjalne strefy, w których można pić alkohol?

0
1313

Do Urzędu Miasta trafiła petycja w sprawie odstępstw od zakazu spożywania napojów alkoholowych w określonych miejscach na terenie Zielonej Góry. Ruch Miejski Serce Zielonej chce by w kilku publicznych miejscach w mieście można było pic alkohol. Co na to urzędnicy?
Chcą by były odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych

Ruch Miejski Serce Zielonej chce by na terenie miasta wprowadzić odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych. Ich zdaniem zakaz nie powinien obowiązywać przy ul. Pod Topolami, na Placu Teatralny, przy al. Wojska Polskiego na Campusie B, przy ul. Czesława Niemena oraz na tzw.  Cegielni.

Co magistrat na to?
Departament Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Zielona Góra przeanalizował petycję i podjął decyzję negatywną. – Na terenie Miasta w okresie letnim funkcjonuje ok. 30 sezonowych ogródków gastronomicznych, w których odbywa się sprzedaż i spożywanie napojów alkoholowych. Ilość punktów sprzedaży i podawania napojów alkoholowych stanowi wystarczającą ilość miejsc, w których można spożywać napoje alkoholowe. Zatem, nie ma potrzeby zwiększania ich ilości o miejsca wskazane w petycji – informuje urząd miasta. Magistrat podkreśla także, że utworzenie nowych stref,  w których można by było pić alkohol niosłoby za sobą konieczność większej liczby patroli straży miejskiej, policji i zwiększenie ilości kamer monitoringu miejskiego. – Mając jednak na uwadze poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców oraz konieczność zapewnienia ładu i porządku publicznego na terenie miasta Zielonej Góry, Departament negatywnie opiniuje petycję – informuje urząd.

Przewodniczący Rady Miasta skierował ją do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

A Waszym zdaniem powinny być takie miejsca?

Czy powinny w mieście pojawić się dodatkowe strefy, a w których można pić alkohol?

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here