Co z wiaduktem przy ul. Zjednoczenia? Kiedy przetarg na kompleksową przebudowę?

0
528
Kiedy remont wiaduktu przy ul. Zjednoczenia?
fot. ZielonaNews.pl

Trwa rozbiórka wiaduktu przy ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze. Pierwotnie miał być wyremontowany jednak jego zły stan techniczny wymusił rozbiórkę. W planach jest jego kompleksowa przebudowa.
Remont wiaduktu przy ul. Zjednoczenia  

Remont ul. Zjednoczenia wraz z wiaduktem wystartował w kwietniu. Ale inwestycja nie zdążyła się dobrze rozpędzić, bo prace na wiadukcie szybko wstrzymano. Okazało się bowiem, że wiadukt wschodni jest w stanie przedawaryjnym i że zwykły remont niewiele tu pomoże.  Jak informował urząd miasta większość elementów konstrukcyjnych obiektu należało rozebrać. I tak w listopadzie ruszyła rozbiórka mostu.

Rozbiórka wiaduktu. Czy to dodatkowy koszt?
Rozbiórka dodatkowych elementów wiaduktu odbywa się w ramach ogłoszonego przetargu. W ramach pierwotnej umowy wykonawca wykonywał roboty rozbiórkowe, których zakres ze względu na stan faktyczny obiektu, uległ rozszerzeniu o dodatkowe elementy m.in. ustrój nośny poinformował nas Krzysztof Jarosz, kierownik biura budowy dróg Departament  Zarządzania Drogami. Wyjaśnił także, że co prawda koszty rozbiórki dodatkowych elementów są kosztami dodatkowymi, ale część robót objęta pierwotną umową nie może zostać zrealizowana i roboty te zostaną zaniechane, a to będzie skutkowało zmniejszeniem kwoty wartości umowy.

Co dalej z wiaduktem? Kiedy remont?
Wiadukt wkrótce zostanie  rozebrany. – Rozbiórka elementów wiaduktu została podzielona na dwa etapy, w pierwszej kolejności zostanie rozebrany ustrój nośny obiektu w kierunku Przylepu (żeby zobrazować – przęsło nad koleją oparte jest na podporach 7 i . W drugim etapie zostanie rozebrane przęsło nr 8 następnie 7 (to nad koleją) oraz przęsła od 6 do 1 (czyli od linii kolejowej w kierunku Castoramy) – informował urząd miasta na swoim fanpage. Co dalej z wiaduktem? Magistrat ma w planach ogłoszenie przetargu na kompleksową przebudowę. – W I kwartale 2023 roku miasto planuje rozstrzygnięcie przetargu na kompleksową przebudowę wiaduktu wschodniego – poinformował nas K. Jarosz.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here