Reklama
Reklama
Reklama
wtorek, 16 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaCo się stało z gablotą na książki przy ratuszu?

Co się stało z gablotą na książki przy ratuszu?

Na deptaku do niedawna była półka boockrossingowa, czyli tzw. wymienialnia książek. Półka przy ratuszu pojawiła się w 2014 roku. Można było z niej brać książki a także zostawiać, te, które już przeczytaliśmy. Niedawno zniknęła.

Co się stało z półką bookcrossingową?

O to, co się stało z gablotą zapytała podczas sesji rady miasta, Grażyna Jaskólska, radna PiS. – Panie Prezydencie, jeszcze nie tak dawno przed ratuszem była metalowa gablota na książki, która była mieszkańcom bardzo przydatna. Mieszkańcy ubolewają, że nie mogą już odstawić swoich książek do takiej gabloty a inni, że nie mogą z tych książek skorzystać.  Czy miasto nie mogłoby takiej gabloty ustawić dla mieszkańców, takiej samoobsługowej wypożyczalni i zdawania książek? – pytała radna.

W odpowiedzi magistrat wyjaśnia, że gablota przed ratuszem została zainstalowana z inicjatywy biblioteki i z uwagi na potrzebę prowadzenia stałego nadzoru w zakresie utrzymania czystości i estetyki na przełomie czerwca i lipca br. zostanie zamontowana przed budynkiem biblioteki przy ul. Aleja Wojska Polskiego.

 

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Manicure tytanowy – sprawdź co mówi o nim specjalistka z Zielonej Góry

Jeszcze do niedawna manicure tytanowy kojarzył się głównie z naturalnym wyglądem i jednolitym kolorem. Dziś coraz więcej kobiet odkrywa, że ta metoda stylizacji oferuje...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj