Ciężarna miała prawie 2,5 promila alkoholu i jechała S3 uderzając w barierki

0
1925
fot. Lubuska Policja

30 letnia, ciężarna, kobieta jechała drogą S3 mając 2,35 ‰ alkoholu w organizmie i uderzała w bariery energochłonne. – Z uszkodzonego auta wydobywał się dym. Dalszą jazdę udaremnili policjanci z gorzowskiej drogówki – informuje Lubuska Policja.

Czytaj dalej za reklamą —>Do zdarzenia doszło 12 sierpnia na trasie S3 na obwodnicy Gorzowa. – Kierująca osobowym vw po ekwilibrystycznej jeździe uderzyła w bariery energochłonne. Jazda ta była daleka od optymalnej. Informację o takim stylu jazdy jednego z kierowców poruszających się drogą ekspresową od strony Szczecina otrzymał oficer dyżurny gorzowskiej komendy od innego zmotoryzowanego – wyjaśnia Marcin Maludy, rzecznik prasowy w KWP w Gorzowie Wlkpł. Na miejsce wysłany został policyjny patrol.

Czytaj dalej za reklamą —>Na miejsce szybko pojechał policyjny patrol

– Ich zdecydowana reakcja spowodowała, że kierująca nie miała zbyt wiele szans na spore oddalenie się z miejsca zgłoszenia. Dlatego już na Rondzie Szczecińskim policjanci drogówki zatrzymali auto. To było uszkodzone. Wydobywał się z niego dym. Za sterami siedziała kobieta w… zaawansowanej ciąży. Nie kojarzyła w ogóle, że uderzyła wcześniej w bariery energochłonne. Policjanci mimo sprzeciwu kobiety wezwali pogotowanie ratunkowe, aby sprawdziło czy zdrowiu jej i dziecka nic nie zagraża. Została przewieziona na badania – informuje Maludy.

Czytaj dalej za reklamą —>Ciężarna kobieta była pijana

Kobieta została uprzednio przebadana na zawartość alkoholu. – Okazało się, że kierująca miała 2,35 ‰ w organizmie. Pobrano także krew do badań. 30-letniej kobiecie- mieszkance województwa zachodniopomorskiego zostało zatrzymane prawo jazdy. Sąd może orzec wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata – wyjaśnia rzecznik policji. 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here