Chowane słupki na deptaku. Gdzie miałyby się pojawić blokady?

0
250

Urząd miasta po raz kolejny ogłosił przetarg na budowę  systemu kontroli ruchu kołowego na obszarze zielonogórskiego deptaka w ramach projektu pn. „Zagospodarowanie zdegradowanej przestrzeni publicznej na terenie miasta Zielona Góra”. Na złożenie oferty wykonawcy mają czas do 5 maja. A na realizację inwestycji 200 dni od dnia przekazania placu budowy.
Budowa systemu kontroli ruchu kołowego na obszarze deptaka zakłada instalację grupy
elektromechanicznych słupków chowanych (blokad) wraz z infrastrukturą sterującą i monitorującą w celu zamknięcia (w ciągu kilkunastu sekund) lub ograniczenia i kontroli ruchu kołowego na obszarze zielonogórskiego deptaka. Uzupełnieniem blokad składających się z tych słupków chowanych będą inne blokady, różnego rodzaju słupki stałe oraz elementy małej architektury – czytamy w przetargu.

Pod okiem kamer
System ma być całodobowo kontrolowany przez Centrum Monitoringu. Umożliwi to odpowiednią reakcję o każdej porze dnia i nocy. Część zaplanowanych blokad jest umiejscowiona w miejscu, gdzie już sięga monitoring a w części monitoring trzeba będzie rozbudować. – W związku z koniecznością pokrycia obserwacją wszystkich projektowanych elementów systemu konieczna będzie rozbudowa istniejącej infrastruktury monitoringu o dodatkowe elementy – czytamy w przetargu.

Gdzie pojawią się blokady?
Obszar objęty opracowaniem to centrum miasta o powierzchni 10,6 ha. Poniżej znajdziecie wykaz, gdzie mają pojawić się blokady.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here