Chodnik łączy ul. Obywatelską z Doliną Gęśnika będzie kosztował 460 tys. zł

0
631
fot. ZielonaNews.pl

Urząd miasta w październiku ogłosił przetarg na budowę schodów, chodników wraz z podjazdem dla wózków i rowerów, które połączą osiedle przy ul. Obywatelskiej z Doliną Gęśnika. Na tę inwestycję wielu mieszkańców czekało. Ułatwi im to dostęp do terenów rekreacyjnych zlokalizowanych przy ul. Źródlanej.
Ponad 150 tys. zł więcej niż zakładało miasto

Do przetargu stanęła tylko jedna firma wykonanie inwestycje wyceniła na sporo więcej niż przewidywało miasto. Magistrat nie unieważnił przetargu i postanowił, że dołoży brakującą kwotę. Koszt realizacji zadania wyniesie nieco ponad 460 tys. zł. Urząd miasta na ten cel chciał przeznaczyć 293 tys. zł.

Chodnik z ul. Obywatelskiej do ul. Źródlanej
W ramach inwestycji „Budowa chodników i schodów wraz z oświetleniem i podjazdem dla wózków oraz rowerów, łączących osiedle bloków przy ul. Obywatelskiej (EkonBud/Budnex) z ul. Źródlaną (Dolina Gęśnika)” wykonany będzie ciąg pieszy wraz z oświetleniem. Zostanie przebudowany także pas drogi gminnej.

Kolizja z drzewami. Będzie wycinka, ale i nowe nasadzenia
Na terenie działki, na której powstaną schody występują drzewa. Będą kolidować z planowaną inwestycją, dlatego część z nich będzie musiała zostać wycięta. Łącznie do wycinki przeznaczono 17 drzew z czego trzy to dęby a pozostałe to brzozy i topole. W ramach zadania przewiduje się wykonanie nasadzeń kompensacyjnych. Posadzone zostanie 20 brzóz. A wykonawca będzie musiał przez trzy lata zadbać o ich pielęgnację. Inwestycja powinna powstać w ciągu 60 dni od przekazania placu budowy. Szczegóły dotyczące inwestycji znajdziecie na stronie urzędu miasta: Budowa chodników i schodów wraz z oświetleniem i podjazdem dla wózków oraz rowerów, łączących osiedle bloków przy ul. Obywatelskiej (EkonBud/Budnex) z ul. Źródlaną (Dolina Gęśnika)

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here