Chciał popełnić samobójstwo. Policja nie wiedziała, gdzie jest i próbowała go znaleźć

0
615
fot. Freepik.com

W poniedziałek (2 lipca) zielonogórscy policjanci przeprowadzili błyskawiczne działania poszukiwawcze i w porę odnaleźli młodego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo.

– Dzięki skutecznej pracy policjantów życiu mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo.
W poniedziałek (2 lipca) policjanci z komisariatu Policji II w Zielonej Górze otrzymali zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zaginiony wychodząc z domu powiedział, że idzie odebrać sobie życie. Policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania, a zastępca komendanta miejskiego policji ogłosił alarm dla funkcjonariuszy z II komisariatu – informuje policja.

Policjanci bardzo szybko ustalili rejon poszukiwań, podzielili go na sektory i rozpoczęli działania. Do poszukiwań zaangażowani byli funkcjonariusze wszystkich pionów, a także przewodnik z psem służbowym. Wykorzystano wszelkie dostępne środki techniczne, aby jak najszybciej odnaleźć mężczyznę. – Dzięki sprawnej koordynacji działań i ogromnemu zaangażowaniu policjantów, mężczyzna został odnaleziony po około godzinie od zgłoszenia. Policjanci zauważyli go nad stawem na przedmieściach Zielonej Góry. Na miejsce od razu wezwali karetkę, a lekarz zadecydował o przetransportowaniu odnalezionego mężczyzny na obserwację do szpitala. Takie interwencje, jak ta poniedziałkowa, w sytuacjach gdzie liczy się szybkie działanie i każda minuta, zawsze są dla policjantów trudne, ale jak sami mówią adrenalina dodaje im wtedy sił i pomaga się skoncentrować – tłumaczą policjanci. 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here