CBA zatrzymało 5 osób z zielonogórskiej firmy. Wzięli milion złotych łapówek

0
2817
fot. CBA/ obrazek poglądowy

Pięć osób w rękach funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Poznania. Co najmniej 1 mln zł łapówek otrzymali pracownicy spółki w zamian za rozstrzyganie przetargów na korzyść przedsiębiorców. – Wśród zatrzymanych jest Dyrektor Departamentu Handlu w jednej ze spółek zajmującej się wykonywaniem odwiertów, specjalista do spraw sprzedaży w tej spółce i troje przedsiębiorców – informuje CBA.

Postępowanie, oparte o materiały zgromadzone przez CBA, dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych przez pracowników spółki. Jak ustalono w toku śledztwa, mężczyźni przyjęli w latach 2016-2018 co najmniej 1 mln zł, w zamian za rozstrzyganie przetargów na korzyść zatrzymanych przedsiębiorców. Zamówienia publiczne dotyczyły m.in. dostarczenia i utrzymanie zapasu części zamiennych, zakupu odzieży ochronnej i roboczej oraz obuwia ochronnego.

Wszystko wskazuje na to, że łapówki były przekazywane przez przedsiębiorców na konta bankowe specjalnie w tym celu założonych firm, jako zapłata za rzekome usługi które faktycznie nie zostały zlecone i wykonane. Fikcyjne firmy należały do jednego z biznesmenów.

Wszyscy zatrzymani do sprawy zostaną doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty przekupstwa menadżerskiego.

Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej CBA

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here