Biżuteria ze stali szlachetnej

0
100
fot. materiały prasowe

Stal chirurgiczna to tworzywo popularne do wytwarzania wszelkiego rodzaju biżuterii. Jest ona hipoalergiczna i w pełni bezpieczna dla skóry, gdyż nie uwalnia związków niklu do organizmu. Biżuterię wykonaną ze stali chirurgicznej mogą nosić nawet osoby posiadające alergie skórne. Dodatkowym jej atutem jest niska cena – surowiec jest dużo tańszy od metali szlachetnych takich jak złoto czy srebro, więc produkt finalny także. Z tego powodu cieszy się ogromną popularnością. Kolejnym jest wysoka jakość. Jest także materiałem odpornym na rdzewienie, korozję oraz zarysowania.

Biżuteria ze stali chirurgicznej, biżuteria ze stali szlachetnej

Te dwa pojęcia stosowaną są zamiennie i oznaczają dokładnie ten sam materiał. Często można się spotkać także z nazwą stal szlachetna lub stal jubilerska 316l. Wykonane z tego materiału naszyjniki czy bransoletki na pierwszy rzut oka w niczym nie różnią się od złota czy srebra.

Biżuteria ze stali szlachetnej – jak o nią dbać?

Aby biżuteria wykonana ze stali nierdzewnej cieszyła oko i przez długi czas zachowała nienaganny wygląd warto właściwie ją przechowywać. Idealnie sprawdzą się do tego specjalne pudełka czy szkatułki na  biżuterię. Jeżeli nie posiadamy takiego – może to być idealnym pomysłem na prezent, o który poprosimy bliską osobę. Stal nierdzewna odporna jest na uszkodzenia – jedyne co może jej zaszkodzić to działanie detergentów oraz chlorowanej wody. Dlatego warto zdjąć ją do sprzątania czy podczas kąpieli w basenie. Do codziennego czyszczenia wystarczy miękka szmatka nasączona wodą i ręcznik papierowy do wytarcia. Podczas codziennej pielęgnacji warto uważać na dodatkowe elementy ozdobne takie jak kamienie.

Domowe sposoby na czyszczenia biżuterii ze stali chirurgicznej

Jeżeli chcemy zadbać o naszyjnik, pierścionki czy kolczyki ze stali chirurgicznej wystarczy użyć sprawdzonej domowej metody, jaką jest mycie sodą oczyszczoną. Taka pielęgnacja pozwoli zachować czystość i blask naszej biżuterii. To doskonała alternatywa do specjalistycznych płynów do biżuterii.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie pasty. Aby ją przygotować należy połączyć sodę z wodą. Konsystencja powinna być gęsta. Powstałą mieszankę należy nałożyć za pomocą miękkiej szmatki na naszą biżuterię. Po chwili całość należy dokładnie spłukać pod bieżącą wodą i wytrzeć do sucha papierowym ręcznikiem bądź szmatką. Sprawdzonym i od lata stosowanym sposobem jest także mycie naszej biżuterii ze stalą szlachetną pastą do zębów. To stara, skuteczna metoda, która była praktykowana jeszcze przez nasze babcie.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here