Biżuteria religijna nie tylko na ważne okazje – 4 propozycje

0
205
fot. materiały prasowe

Biżuteria religijna kojarzy się nam z bardzo drogimi i eleganckimi przedmiotami, które skrzętnie chronimy i zakładamy jedynie na najważniejsze wyjścia. Warto jednak zerwać z takim stereotypem i godnie nosić wszelkie najpiękniejsze okazy również na co dzień. Nie będzie to oznaczało braku szacunku dla przedmiotów powiązanych z religią, lecz będzie delikatnie i elegancko wskazywały naszą wiarę. Przekonujemy do tego, że tego typu artykuły religijne, świetnie sprawdzają się również w swojej użytkowej i jednocześnie dekoracyjnej formie. Prezentujemy więc cztery propozycje wykorzystania tych gadżetów religijnych w różne formie.

Bransoletki religijne

Forma bransoletek religijnych zyskuje ostatnio na popularności. Szczególnie upodobali je sobie młodsi chrześcijanie, ponieważ mogą być one wykonane również z drewna bądź metalu i wciąż będą doskonale się prezentowały. Jednak wykorzystany materiał znacznie obniża ich cenę, co dla wielu użytkowników z mniejszym budżetem jest bardzo ważnym aspektem. Hitem wśród młodzieży jest owalna hematytowa bransoleta ze świętymi. Drugą prawie tak często spotykaną na rękach nastolatków jest bransoleta ze świętymi, skóra i hematyt. O ile pierwsze dwie propozycje dedykowane są obu płciom, bransoleta ze szlifowanymi perłami i metalową płytką, na której znajdują się 4 wizerunki Madonny, to gadżety religijne uwielbiane przez młode kobiety. Wszystkie opisywane artykuły religijne i wiele innych ciekawych produktów znajdziesz na https://www.holyart.pl/.

 

Broszki z motywami religijnymi

Dla starszych osób lub dla tych, które cenią sobie eleganckie i ponadczasowe rozwiązania, proponujemy broszki z motywami religijnymi. Ich różnorodność form i cen pozwala na dopasowanie artykułów do każdego gustu. Do najbardziej popularnych należy medalik z broszką Matka Boska Guadalupe Loreto. Jest on pozłacany, natomiast istnieją podobne produkty np. agrafka z wizerunkiem Świętego Franciszek czy innych świętych ze srebra, której cena jest wyższa. Niezwykłą propozycją są również produkty wykonane z masy perłowej w kształcie gołębia. Na rynku dostępna jest również opcja drewniana, o niższej cenie, lecz równie eleganckiej formie.

 

Kolczyki religijne

Na rynku pojawiło się również wiele różnorodnych kolczyków z motywami religijnymi. Są one nowatorskim sposobem na eleganckie przemycenie elementów religijnych do codziennego stroju. W zależności od upodobań można znaleźć zarówno niewielkie egzemplarze, jak i wiszące i ozdobne wersje. Dostępne są modele złote i srebrne, oba mogą być przyozdobione elementami z masy perłowej, bursztynu czy nawet kryształków Swarovskiego. Na szczególną uwagę zasługują kolczyki w formie anielich skrzydeł, wiszące korony czy kilkuelementowe propozycje składające się z wizerunku świętego oraz koralików i krzyża. Bardzo efektowną wersją dla odważnych kobiet, są duże krzyże wysadzane koralikami i diamencikami, zwracające na siebie sporo uwagi.

 

Spinki do mankietów

Spinki do mankietów to chyba najbardziej nieoczywista z przedstawianych tu propozycji. Ten artykuł religijny dla przedstawicieli płci męskiej, nie cieszy się dużą popularnością, ponieważ niewiele panów zdaje sobie sprawę z jego istnienia. Spinki do mankietów z motywami religijnymi to doskonała opcja biżuterii religijnej dla mężczyzn, którzy nie noszą tzw. świecidełek, lecz często wkładają garnitur. Dostępnych jest wiele różnych propozycji, więc bardzo różnorodne gusta znajdą coś dla siebie.

Pokazaliśmy jedynie cztery najpopularniejsze propozycje biżuterii religijnej, jednak motywy chrześcijańskie mogą mieć zastosowanie również w wielu innych ciekawych formach, ukazujących szacunek do wiary, a jednocześnie umożliwiających ich codzienne używanie.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here