Będzie sala gimnastyczna w ZE nr 10. Podpisano umowę (WIDEO, ZDJĘCIA)

0
351
fot. ZielonaNews.pl

Od września 2019 placówka działa Zespół Edukacyjny nr 10 przy ul. Energetyków. Chodzą tu zarówno uczniowie szkoły, jak i przedszkolaki. O budowie sali gimnastycznej mówiło się od dawna. Teraz została podpisana umowa. Kiedy dzieci skorzystają z nowej hali sportowej?
Szkoła wzbogaci się nie tylko o salę gimnastyczną

fot. ZielonaNews.pl

Na etapie budowy nie było nas stać na wybudowanie sali gimnastycznej. Szkoła bez sali gimnastycznej to troszkę jak jak człowiek bez ręki, więc dziś podpisujemy umowę, szkoła wzbogaci się o salę, bibliotekę i siłownię – mówił dziś prezydent miasta Janusz Kubicki.  Koszt inwestycji to prawie 10 mln zł. – Termin zakończenia to sierpień 2022. Hala nie jest mała, bo jej powierzchnia to 1400 mkw. Będzie tutaj boisko do koszyków, do siatkówki, trybuny i oczywiście szatnie, zaplecze socjalne i pomieszczenie dla biblioteki – wyjaśnił nam Krzysztof Kruszona, prezes firmy Agrobex.

Nowoczesny obiekt

Sala gimnastyczna będzie połączona z budynkiem szkoły specjalnym łącznikiem.  – Będzie to bardzo nowoczesny obiekt, który może służyć nie tylko szkole.  To zadanie polega na zaprojektowaniu obiektu i jego wybudowaniu. Do czerwca chcielibyśmy zakończyć prace projektowe, później będziemy uzyskiwać pozwolenie na budowę (to normalna procedura) – wyjaśnił nam K. Kruszona. Potem firma Agrobex przystąpi do budowy.

Gdzie teraz ćwiczą dzieci?
Gdzie do tej pory ćwiczyły dzieci? – Klasy I-III mają do dyspozycji takie małe sale,  w których odbywa się w-f. Natomiast klasy IV, VI i VII, bo takie mamy, do tej pory jeździły na CRS na halę gimnastyczną. Bibliotekę mamy też zagospodarowaną. Jest to jednak małe pomieszczenie, a mamy bardzo dużo podręczników, książek, dlatego musimy mieć bibliotekę z prawdziwego zdarzenia. Planowana inwestycja ułatwi nam pracę – nie kryła zadowolenia  Monika Świątkowska, dyrektorka Zespołu Edukacyjnego nr 10 w Zielonej Górze.

Kolejna placówka w tej części miasta
Przy okazji prezydent miasta mówił o planach budowy szkoły w północnej części miasta. – Pamiętam o innych zobowiązaniach dotyczących edukacji w tej części miasta, które dotyczą Łężycy os. Czarkowo. Skończymy tu będziemy przenosić się troszkę niżej – mówił J. Kubicki.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here