Aż 40 osób na jedno miejsce na kierunku lekarskim na UZ

0
419
fot. UMWL

W tym roku po raz czwarty otwarto nabór na kierunek lekarski na Uniwersytecie Zielonogórskim. I po raz kolejny chętnych jest bardzo dużo.

W naborze na rok akademicki 2018/2019 podanie o przyjęcie na studia łożyły 2394 osoby. Miejsc było 120 z czego zaledwie połowowa to miejsca na kierunku stacjonarnym. To własnie studia stacjonarne cieszyły się większym powodzenie. Ze wszystkich złożonych podań 617 było na studia niestacjonarne, co oznacza, że chętnych do nauki w tym trybie było ponad 10 osób na miejsce.

Przygotowanie infrastruktury do nauki i praktyk wraz ze środkami m.in. na utrzymanie kadry od 2015 roku pochłonęło łącznie blisko 59 mln zł. W 2018 roku na funkcjonowanie kierunku w budżecie województwa zapisano 3 mln zł. Nowością są stypendia dla studentów kierunków lekarskich (z całej Polski), na które przeznaczono 900 tys. zł. – Po raz kolejny przekonujemy się, że warto było zainwestować w Wydział Lekarski. Nie tylko zadbaliśmy o przygotowanie infrastruktury, ale też dofinansowujemy działalność kierunku. My już dziś myślimy o studentach, którzy w przyszłości będą naszymi lekarzami – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Na ponad 60 kierunków zarejestrowało się prawie 5 tys. kandydatów. Listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia z listy rankingowej zostały już ogłoszone. Kolejne, z listy rezerwowej, zostaną jeszcze ogłoszone 17 i 23 lipca. Rejestracja w II naborze rozpocznie się 30 lipca i potrwa do 13 września.
Natomiast listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na kierunek lekarski będą ogłaszane w 13 turach, a listy osób przyjętych i nieprzyjętych zostaną ogłoszone 28 września. Na kierunek lekarski nie ma drugiej rekrutacji.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here