Nie masz z kim pograć w nogę? Aplikacja Playces ci pomoże

0
934
Aplikacja Playces dla każdego

Aplikacja Playces do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę czy inne sporty. Nie zagra za nas, ale znajdzie nam kompanów do gry. Zielonogórscy studenci mieli udział w jej tworzeniu.

Aplikacja Playces podnosi z kanapy

Aplikacja Playces ma na celu budowanie społeczności związanej ze zdrowym trybem życia- tak mówił na antenie Radia Index szef projektu, Jacek Frątczak. Pomysł na aplikację narodził się w momencie, kiedy jedna z osób zaangażowana w jej tworzenie nie mogła zebrać grupki znajomych, którzy poszliby pograć w kosza. Jak mówi Artur Barański, potrzeba jest matką wynalazków, więc w chwili, kiedy nie znaleźli żadnej aplikacji do skrzyknięcia chętnych, zaczęli wymyślać projekt.

Hasłem przewodnim aplikacji jest „log out, sport in” w myśl zasady, że kiedy uprawiamy sport, to odkładamy telefon. Playces jest dostępne do pobrania na smartfony z oprogramowaniem iOS oraz Android. Już ok. 1000 użytkowników pobrało aplikację. Do jej stworzenia zaangażowano cały sztab specjalistów; sportowca, lekarza, psychologa, a nawet studentów z Zielonej Góry.

Playces ma rozwiązać problem z klasyczną komunikacją, ułatwić kontakt i zachęcić do sportu tych, którzy potrzebują do tego kompanów. Użytkownik wypełnia swój profil, dzięki czemu później otrzymuje szereg powiadomień o informacjach spełniających jego kryteria. Dariusz Pawłowski, jeden z pomysłodawców Playces mówił na antenie Radia Index, że ta aplikacja to gotowe narzędzie, które przejmuje rolę organizatora tych wydarzeń. Naszym jedynym zadaniem jest kliknięcie, zarezerwowanie miejsca, a następnie przyjście w umówione miejsce i uprawianie sportu.

Dla urozmaicenia w aplikacji pojawia się waluta w formie spalonych kalorii, które można wymienić na rabaty w sklepach ze sportową odzieżą. W dalszych planach aplikacja ma pojawić się na rynku czeskim i hiszpańskim.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here