Akademiki doczekają się remontu za ponad 1,5 mln zł!

0
904
fot. Google Maps

1,6 mln zł otrzymał Uniwersytet Zielonogórski na remont dwóch akademików: Domu Studenckiego Ziemowit i Domu Studenckiego Piast. Symboliczne czeki zostały przekazane w czwartek.

Akademiki w końcu doczekają się remontu

Symboliczny czek na ręce prod. Wojciecha Strzyżewskiego, prorektora ds. studenckich UZ przekazała Helena Hatka przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Sejmiku Województwa Lubuskiego oraz Mirosław Zelisko – wiceprezes Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego, w imieniu wiceprezesa Rady Ministrów.

Każdy z czeków opiewa na kwotę 800 tys. zł. Te środki finansowe to dotacje celowe, przeznaczone na dostosowanie do warunków przeciwpożarowych budynków: Domu Studenckiego Ziemowit i Domu Studenckiego Piast.Oba DS-y znajdują się na kampusie A (ul. Podgórna) i stoją tam od ponad 40. lat.

Poprawa warunków w akademikach

Przyznane pieniądze mają wpłynąć na poprawę warunków mieszkalnych dla studentów. Dzięki dotacji zostaną przebudowane klatki schodowe, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. UZ złożył w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego kolejne wnioski dotyczące następnych zadań inwestycyjnych i modernizacyjnych, które czekają na rozpatrzenie. Mają być one zrealizowane dzięki wykorzystaniu obligacji Skarbu Państwa, które w ubr. przekazał UZ wicepremier J. Gowin.

Źródło: Uniwersytet Zielonogórski 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here