Achillesy mocno dają Ci się we znaki? Dowiedz się, jak złagodzić ból i zapobiec dalszym urazom!

0
35
fot. materiały prasowe

Poważne kontuzje ścięgna piętowego zakończyły niejedną, świetnie zapowiadającą się karierę obiecującego sportowca. Osoby, które miały nieprzyjemność doznać zapalenia bądź naderwania Achillesów z pewnością wiedzą, jak poważne ograniczenia wiążą się z podobnymi kontuzjami. Osoby prowadzące aktywny tryb życia powinny się zatem szczególnie zainteresować sprzętem, który przyda im się zarówno w celach profilaktycznych, jak również podczas ewentualnej rehabilitacji czy leczenia pooperacyjnego.

Musisz pobudzić krążenie krwi i tkanki do szybszej regeneracji. Resztą zajmie się Twój organizm

Właściwie stosowana kompresja oraz używanie substancji o właściwościach terapeutycznych przynoszą zdumiewające efekty. Ucisk na odpowiednie partie kończyny wymusza sprawniejszą cyrkulację krwi, natomiast aloes cechuje się doskonałym działaniem terapeutycznym. Specjalne wkładki z roślinnych ekstraktów trafiają do wielu opasek przeznaczonych na ścięgno Achillesa. Taki wzbogacony stabilizator na kostkę świetnie sprawdza się we wspomaganiu pozostałych metod leczenia. Jak zwracają uwagę eksperci z firmy Mega Medic, dobrze dopasowane akcesoria medyczne pełnią również funkcję profilaktyczną. Tego rodzaju ortezy spokojnie można stosować zapobiegawczo, także przy zwiększonej aktywności fizycznej. Tutaj niezwykle pomocne okazują się anatomicznie wyprofilowane poduszeczki – wkładki z przyjaznego skórze silikonu redukują napięcie w newralgicznych punktach, przyspieszając gojenie urazu.

Nie trzeba operować. Wystarczy regularnie nosić anatomicznie dopasowany stabilizator na kostkę

Zmniejszenie ryzyka pogłębienia kontuzji – czyli całkowitego zerwania ścięgien – stanowi niepodważalny atut profesjonalnego sprzętu medycznego. Trzeba zarazem pamiętać, aby każdy przypadek traktować indywidualnie: to, co jednej osobie wydatnie pomaga wrócić do zdrowia, drugiej wcale nie musi zastąpić chirurgicznej ingerencji. Tylko i wyłącznie lekarz prowadzący powinien podejmować decyzję, czy Achillesy pójdą pod nóż, czy też należy wypróbować bardziej zachowawcze procedury. Jeżeli okaże się, że wystarczą ćwiczenia rehabilitacyjne oraz noszenie stabilizatora na kostkę, należy zwrócić uwagę na utrzymywanie opaski w prawidłowym stanie. Bez tego może stracić sporo z pierwotnych właściwości, co niechybnie odbije się na skuteczności całej terapii. Wszelkie informacje o prawidłowym sposobie zakładania, przechowywaniu ortezy czy metodzie prania można znaleźć na opakowaniu lub w treści ulotki. Nie zaszkodzi też skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą… a raczej sprzedawcą w sklepie medycznym.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here